Пошук

Хто миє пісок і знищує Дніпро на Обухівщині

Хто миє пісок і знищує Дніпро на Обухівщині

Стан Дніпра в межах Обухівського району плачевний. Цьому є безліч як візуальних, так і більш наукових доказів.

Про це йдеться у розвідці "Золото Дніпра", передають Хроніки Обухова.

- “Київський річпорт” фактично займає монопольне становище по розробці цього матеріалу в руслі Дніпра в Обухівському районі, маючи дозвіл на розробку Ново-Українського родовища. Згідно з інформацією програми «Схеми», власники «Київського річкового порту» – Михайло Бродський та Нестор Шуфрич, - впевнений автор.

Читайте також:

Загалом, за словами природозахисників, неконтрольований видобуток піску завдає непоправної шкоди довкіллю. Замість боліт, озер, річок створюють величезні площі пісковиків. Знищується все – риба, рослини, родючий шар ґрунту на суходолі та на дні водойм. Екологи розповідають, що на відвалах з піском знаходили навіть тушки мертвих бобрів, яких засмоктало в трубу разом із піском.

За словами Олексія Василюка, акваторія від Києва до Українки з її невеликими глибинами – це нерестовища всієї рибної популяції цього регіону, заходить сюди й риба з Канівського водосховища.

- Коли внаслідок видобування піску на річковому дні утворюються глибокі кар’єри, просто фізично зникають нерестовища у воді. Коли, до того ж, засипаються заливні луки – це втрата ще одного середовища нересту, бо тій же щуці для цього потрібні затоплені луки, – каже еколог.

Читайте також:

Видобування піску призводить також до помутніння води в річці, і далі – до замулення та цвітіння. Дрібні часточки піску осідають навіть віддалік від місць видобутку – і замулюють ікринки під час нересту риб.

При цьому, за словами експертів, видобування піску ніяк не поліпшує умови судноплавства на річці. Пісок переважно добувають на одному й тому самому місці, вимиваючи величезні підводні кар’єри. І ніхто не зважає на численні намиви мулу практично по фарватеру річки. Течія Дніпра, сповільнена дамбами, вже не може рівномірно розподілити пісок по всьому руслу.

- Тож від намиву піску виграють тільки ті, хто на ньому заробляє, а природа й держава наразі лише зазнають шкоди та збитків, - підсумовує автор.

Читайте також: