Пошук

«Київспецтранс» докинув 180 мільйонів на сміттєзвалище у Підгірцях фірмі сепаратиста

«Київспецтранс» докинув 180 мільйонів на сміттєзвалище у Підгірцях фірмі сепаратиста

ПрАТ «Київспецтранс» 5 листопада замовив ТОВ «Хозхімсервіс» додаткові роботи по «Реконструкції та технічному переоснащенню полігону твердих побутових відходів № 5 в с. Підгірні Обухівського району Київської області. Рекультивація ділянки № 1» (Коригування) за 176,57 млн грн.

Про це повідомляється в «Прозорро», передають Хроніки Обухова з посиланням на Наші гроші.

У 2018 р. ТОВ «БК «Адамант» виграло підряд щодо реконструкції та технічного переоснащення полігону ТПВ №5 у селі Підгірці за 326,49 млн грн. Із цих коштів фірмі виплатили 209,35 млн грн.

12 листопада 2020 р. ТОВ «Хозхімсервіс» виграло підряд щодо полігону на 353,31 млн грн. Гроші за тим договором не перераховувались.

9 лютого 2021 р. «Київспецтранс» замовило ТОВ «Будівельне управління механізації» реконструкцію та технічне переоснащення полігону ТПВ № 5 в с. Підгірці (Коригування) за 320,14 млн грн. Підрядник мав виконати складування, влаштувати підпірну стінку, каналізацію, очисні споруди, дренаж, котельню, дороги, освітлення, огорожу, автоматизацію тощо, йдеться у повідомленні.

5 листопада «Хозхімсервіс» уклав угоду з «Київспецтрансом» за переговорною процедурою. В обґрунтуванні зазначається, що в ході виконанні робіт за договором від 12 листопада 2020 р., який діє до кінця 2023 р., виникла необхідність у зміні проектних рішень, що мало наслідком коригування проекту, яке підтверджується експертним звітом ДП «Укрдержбудекспертиза».

Згідно зі зведеним кошторисним розрахунком, серед додаткових робіт значиться рекультиватиція сміттєзвалища, дренаж, благоустрій території, влаштування тимчасових доріг.

Найбільша сума – 112,42 млн грн. – піде на матеріальні ресурси, на витрати на зведення (пристосування) та розбирання титульних тимчасових будівель і споруд – 20,73 млн грн., зарплату – 1,18 млн грн., прибуток – 783 тис грн.

Довідково:

  • Столичним «Хозхімсервісом» володіє Алла Кізіменко з Лиману на Донеччині, а керує її син Марк Кізіменко. Чоловік Алли Кізіменко Олег Кізіменко раніше очолював Управління капбудівництва Донецької ОДА, а з 2012 р. був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. Після анексії Криму Росією Кізіменко-старший лишився на тій же посаді при так званому губернаторі Сергію Меняйлі, а в 2015 р. був звільнений. У вересні 2018 р. Олег Кізіменко був арештований у Херсоні за підозрою в державній зраді, а в грудні 2018 р. – засуджений на п’ять років умовно за сепаратизм.
  • Після 6 жовтня, тобто після роз’яснення суду, «Хозхімсервіс» через «Прозорро» отримав два вищевказаних замовлення.
  • Акціонерами «Київспецтрансу» є Департамент комунальної власності КМДА (51%) та Ігор Тинний (47%), бізнес-партнер родини колишнього секретаря РНБОУ Олександра Турчинова та народних депутатів від партії «ОПЗЖ» Сергія та Юлії Льовочкіних.
Читайте також: