Пошук

Кінець району - народження ОТГ: Нещерів, АТОшники і концепція "Великого Обухова"

Кінець району - народження ОТГ: Нещерів, АТОшники і концепція "Великого Обухова"

Київська ОДА затвердила позитивний висновок про добровільне приєднання Нещерова до міста обласного значення Обухова.

Про це пише КиевВласть, передають Хроніки Обухова.

- Після двох років тривалих і складних переговорів Нещерів виявився першим в числі охочих приєднатися до міста. Для завершення процесу створення Обухівської ОТГ, двом радам потрібно ще прийняти остаточні рішення. І дати сесій вже відомі, - йдеться у повідомленні.

Як стало відомо KV, 7 червня екс-глава Київської ОДА Олександр Терещук підписав розпорядження № 340 "Про затвердження висновку Київської облдержадміністрації щодо відповідності Конституції і законам України проектів рішень" Про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення ".

Згідно з розпорядженням, КОДА затвердила висновки проектів рішень Обухівської міської ради та Нещерівскої сільської ради Обухівського району про добровільне приєднання Нещерівської громади до Обухівської міської територіальної громаді (місто Обухів, села Ленди і Таценки) з центром в місті Обухів.

Як розповів KV перший заступник голови Обухівської міської ради Анатолій Верещак, процес створення громади завершиться після того, як Нещерівська сільська та Обухівська міська ради ухвалять на сесіях остаточні рішення.

- У Нещерові сесія повинна відбутися 26, а в Обухові - 27 червня. Планувалося об'єднатися з п'ятьма сільрадами, розташованими поруч з містом. Але, поки що виявивила бажання приєднатися тільки одна сільрада. Цей процес триває не більше ніж півроку. А так переговори, збори громад відбуваються вже близько двох років, - відзначив він.

Втім, на думку депутатки Обухівської райради Лариси Ільєнко однієї сільради мало.

- Я вважаю, що мета децентралізації - примножити рівень життя тих, хто об'єднуєься. У Обухова дуже хороший бюджет, а Нещерів - слабше село. Тому вони тільки виграють від такого об'єднання. А взагалі повинен весь Обухівський район об'єднатися з містом. Тоді буде набагато легше, по-моєму, всім територіям, - прокоментувала вона.

За словами керівника Офісу реформ в Київській області Володимира Удовиченка у Нещерові процес прийняття рішення про об'єднання був важким.

- Активісти, депутати виступали проти такого приєднання. Треба віддати належне ветеранам АТО, які зайняли принципову позицію "за" об'єднання, - розповів він.

Читайте також:
Обухів + Нещерів: Обухівську територіальну громаду створено!