Пошук

Кличко розповів про плани Києва на сміттєзвалище під Обуховом

Кличко розповів про плани Києва на сміттєзвалище під Обуховом

На сміттєвому полігоні № 5 у селі Підгірці Обухівського району почнуть рекультивацію і підготовку до закриття.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на онлайн-конференції, передають Хроніки Обухова з посиланням на НВ.

Полігон № 5 у Підгірцях — це найбільше сміттєзвалище в Україні. За рік на нього звозять понад 450 тисяч тонн відходів. Працює цей полігон — вже 34 роки. Уявіть — скільки там сміття! Ми впроваджуємо на полігоні новітні технології, аби мінімізувати його негативний вплив на екологію, — сказав Кличко.

Він також нагадав, що кілька років тому на полігоні встановили сучасну станцію, яка здатна очищати 750 кубометрів фільтрату на добу. За словами Кличка, це не дає фільтрату впливати на навколишнє середовище.

Я вже підписав розпорядження про початок робіт з рекультивації усього полігону — тобто підготовки до його закриття!, — сказав мер.

За його словами, проєкт рекультивації першої карти на полігоні вже пройшов державну експертизу і зараз закуповують необхідне спорядження. Процес буде тривалим.

Ми повинні зробити все можливе, аби надійно законсервувати сміття і не допустити різного роду аварійних випадків. Паралельно місто працює над створенням альтернативи полігону. Київ уже розробив План управління відходами, що передбачає будівництво переробних підприємств, — додав Кличко.

Довідково:

  • Рекультивація — комплекс робіт з відновлення земель і вод, родючість яких в результаті людської діяльності істотно знизилася.
  • Полігон № 5 розташований в селі Підгірці Обухівського району Київської області. У 2019 першу карту полігону, площею 18,15 га, засипали мінеральним ґрунтом.
Читайте також:

Ми в соціальних мережах: