Коли краще сіяти перець на розсаду?
20:00 01.05.2023
Коли краще сіяти перець на розсаду?
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Часто господарі для посадки рослин орієнтуються на місячний календар, бо фази місяця впливають на процеси росту рослин.

Тому сьогодні портал "Земляк" розповідає "Хронікам Обухова" про найвдаліші дні для формування розсади перцю у травні.

Варто зазначити, що починати сіяти перець на розсаду у 2023 році можна було з лютого. Проте, якщо ви планували це зробити навесні, то згідно з місячного календаря сприятливими днями будуть: 1,2,15,27 та 28 травня.

Експерти нагадують, що ґрунт для розсади можна як придбати, так і зробити власноруч.

До складу ґрунту повинні входити перегній, садова земля і пісок (3:3:4). Земля для розсади не повинна мати грудочок, вона повинна бути стерильною (прожарити 45 хв. в духовці , або декілька хв. в мікрохвильовці). До ґрунту можна додати перліт і вермикуліт, що значно покращать якість ґрунту і зроблять його легшим та водо- і повітропроникним, - кажуть експерти.

Важливим моментом тут є вибір місткості для розсади, бо перець складно переносить пересадку. Тому краще обрати індивідуальну ємність, яка може виключити пікіровку. Це збереже розсаду від пошкодження і травм корінців.

Обраний горщик варто заповнювати ґрунтом так аби залишався 1 см до краю ємності. Після чого у підготовлених горщиках треба зробити заглибину, покласти 2 насінини і присипати невеликим шаром ґрунту, ущільнити. Після появи паростків, необхідно обрати сильніший, а інший зрізати.

Погода