Пошук

Комаровський розповів, коли потрібен кисневий концентратор

Комаровський розповів, коли потрібен кисневий концентратор

Пандемія Covid-19 спровокувала попит на кисневі концентратори. Зараз за оголошенням в Інтернеті цей прилад можна купити чи взяти в оренду.

Чи варто купувати кисневий концентратор про всяк випадок, дитячий лікар та телеведучий Євген Комаровський розповів на своєму YouTube каналі.

Кілька років тому 99,9% жителів нашої країни уявлення не мали, що таке кисневий концентратор. Це пристрій, який бере навколишнє повітря, видобуває з нього кисень і видає його - 5 літрів, 3 літри на хвилину. Кисневий концентратор актуальний зараз через поширеність тяжких форм коронавірусної інфекції, - пояснює лікар.

Пульсоксиметр допоможе визначити, що людині не вистачає кисню і тому такому пацієнту можна прямо в домашніх умовах використовувати кисневий концентратор.

Застосування концентраторів у домашніх умовах - це фактично вирок системі охорони здоров'я. Якщо ми дійшли до того, що людині потрібен кисень, а їй немає місця в лікарні, то це нікуди не годиться, - каже лікар.

Комаровський не рекомендує кожній сім'ї купувати кисневий концентратор, адже це за великим рахунком як купувати милицю, - а раптом ми поламаємо ногу. Так само і тут - а раптом ми захворіємо на коронавірусну інфекцію, ще й у важкій формі, при якій не вистачатиме кисню.

Логіка повинна бути в тому, щоб знати, де взяти кисневий концентратор, якщо він вам знадобиться, а місця в лікарні не буде. На сьогодні я не рекомендую купувати кисневий концентратор. Розумні люди підметушились, накупили концентраторів і здають їх в оренду. І взяти кисневий концентратор в оренду, мабуть, все ж таки вигідніше економічно, ніж купувати його, - говорить Комаровський.

Читайте також: