Пошук

Коронавірус і карантин: для виходу на роботу після хвороби не потрібно надавати негативний тест

Коронавірус і карантин: для виходу на роботу після хвороби не потрібно надавати негативний тест

Працівник, який одужав від COVID-19, не має обов'язково надавати негативний результат ПЛР-тестування для допуску на роботу.

Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив на прес-брифінгу в Києві, передають Хроніки Обухова з посиланням на УНІАН.

Велика кількість керівників закладів чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний, вони вимагають негативного тесту ПЛР. Хочу сказати – це суперечить чинному законодавству, - заявив він.

За словами Ляшка, є три причини, щоб закрити лікарняний людині, яка одужала від COVID-19: проходить 10 днів від першого дня появи симптомів, при цьому три дні симптоми відсутні; 10 днів від отримання позитивного результату ПЛР-тесту, при цьому три дні симптоми відсутні; отримання негативного результату тесту ПЛР.

Ці всі фактори є рівноцінними і сімейний лікар визначає, як закрити лікарняний. При закритті лікарняного не повинно бути жодного булінгу і ми можемо спокійно приймати людей, які перехворіли та пускати їх до колективу. Є рекомендації ВООЗ, є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо один із трьох критеріїв дотриманий – то людина не може інфікувати іншу людину, - додав головний санлікар.

Читайте також:

Ми в соціальних мережах: