Пошук

Коронавірус і карантин: стало відомо, кого вакцинують у першу чергу

В Україні не буде чорного ринку вакцини від COVID-19. Крім того, вона не купуватиме російську вакцину.

Це прогнозує головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, передають Хроніки Обухова з посиланням на Інтерфакс.

Чорного ринку вакцин від COVID-19 не повинно бути, всі вакцини повинні відслідковуватися, - сказав він журналістам у суботу.

Ляшко також зазначив, що Україна не буде закуповувати російську вакцину від COVID-19.

Поставки російських препаратів в Україні заборонені. Ми не завозимо жодного російського препарату, а вакцина - це імунобіологічний препарат, - сказав він.

Разом із тим, Ляшко зазначив, що Україна нині розробляє національний план вакцинації від COVID-19, який враховуватиме як безкоштовне отримання вакцини в рамках ініціативи COVAX (8 млн доз), так і закупівлі вакцин (32 млн доз).

Ми повинні розуміти, що 20 млн людей вакцинувати не просто. До того ж вакцина одразу не надійде, - сказав він.

Ляшко повідомив, що сценарії вакцинації розробляються з урахуванням температурних вимог до зберігання і транспортування вакцин. Зокрема, вивчаються сценарії, які передбачають температурний режим нижче мінус 70 градусів, температурний режим нижче мінус 20 градусів і режим від мінус 2 до плюс 8 градусів Цельсія.

Ми зараз вивчаємо можливості, скільки вакцини може прийти в Україну, і скільки ми можемо прийняти. Для цього ми вивчаємо можливості складів національних і всіх приватних структур, скільки ми можемо прийняти, завезти і поставити в холодильник, - сказав він.

Ляшко зазначив, що "до початку лютого все буде чітко готове до прийому вакцини і початку вакцинації".

Він повідомив, що вакцинуватися від COVID-19,

  • насамперед, будуть понад 402 тис. медпрацівників, зокрема тих, які беруть участь у лікуванні пацієнтів з COVID-19,
  • в другу чергу, вакцинуватися будуть військовослужбовці, які беруть участь в ООС (близько 41 тис. осіб),
  • працівники соціальної сфери і соцпрацівники (156,871 тис. осіб), особи, що проживають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки,
  • а також працівники таких закладів (близько 136,353 тис. людей),
  • люди старше 60 років (9,987 млн),
  • вчителі та працівники освіти (понад 1,428 млн осіб),
  • працівники критично важливих структур держбезпеки, зокрема службовці держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ, збройних сил, МВС (всього понад 57 тис. осіб),
  • особи, які перебувають у місцях позбавлення волі, слідчих ізоляторах, а також працівники цих установ (65,839 тис. осіб),
  • особи від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями, що перебувають у групах ризику щодо розвитку ускладнень від COVID-19 (понад 6,37 млн осіб),
  • а також інші особи, які перебувають у групах ризику (1,716 млн осіб).

Також Ляшко впевнений, що Україні вистачить ресурсів для проведення вакцинації від COVID-19 з урахуванням закладених у проекті держбюджету 2,6 млрд грн, а також кредитних ресурсів міжнародних банків - $ 50 млн від Європейського інвестиційного банку та $ 75млн Світового банку.

Читайте також: