Культурні особливості святкування дня народження у різних країнах

Фото: Captian Jayu / Unsplash
12:45 04.05.2023
Фото: Captian Jayu / Unsplash

День народження - це унікальне свято, яке святкують в різних країнах світу. У кожній культурі святкування має свої традиції та особливості.

Цікаво, що в багатьох країнах святкування може бути пов'язане з традиціями та віруваннями, які відображають культурні цінності та історію країни, пише Moonzori. У цій статті буде корисно дізнатися, як люди святкують свої дні народження на різних континентах.

Китай

У Китаї день народження не є таким важливим святом, як, наприклад, Новий рік або Фестиваль середини осені. Тому святкування дня народження в цій культурі є дуже скромним. Зазвичай, у день народження, людина одягається у нову одежу, готує спеціальну страву та пригощає своїх близьких. Дуже важливо, щоб народження відбувалося в гармонії з природним циклом. Наприклад, люди зазвичай святкують свої дні народження у день, коли місяць повністю змінюється, бо це символізує новий початок.

США

У США святкування дня народження зазвичай починається з веселощів на дитячих днях народженнях, де діти грають у різні ігри, їдять торти та отримують подарунки. У дорослому віці, святкування може включати в себе вечірку з друзями, вечерю в ресторані або поїздку до іншого міста на вихідні. Також, у США популярні традиції, які пов'язані з днем народження, включають подарунки, які зазвичай дарують у паперовій упаковці, торти, які можуть бути прикрашені іменем та віком людини, яка святкує день народження, та листівки з привітаннями (Birthday wishes), надіслані через WhatsApp.

Японія

У Японії святкування дня народження є дуже важливим святом. Це свято називається "Кантори" і зазвичай відзначається вдома або в ресторані. Традиційно, на Канторі подарунки загортають в спеціальну тканину, яка називається "Фуросікі". Зазвичай, на кожний рік життя вкладається по одному подарунку. У день народження, японці обов'язково з'їдають кекс з палочкою в середині, що символізує довголіття.

Індія

У Індії святкування дня народження є дуже важливим святом. Традиційно, люди прикрашають свої будинки кольоровими свічками та квітами. На день народження, гості зазвичай приносять подарунки та цукерки, які обов'язково ділять між собою з дітьми та близькими. У деяких регіонах Індії, день народження немовлят святкують відразу після його народження, називаючи це святом "Намкортон". У багатьох регіонах, народження хлопчиків святкують більш урочисто, ніж дівчаток. Також у деяких регіонах дорослі на можуть дарувати один одному одяг або прикраси.

Мексика

У Мексиці день народження називається "Кумплеаньос" та святкується дуже гучно та весело. Зазвичай, святкування відбувається вдома, в ресторані або на вулиці. Одним з основних елементів святкування є "Піньята" - пап'є-маше фігура, наповнена цукерками та подарунками, яку вішають на веревцю та б'ють до того часу, поки вона не розірветься, а подарунки не випадуть на землю. Також на святкування можуть запрошуватись музиканти, які грають мексиканську музику та співають пісні.

Великобританія

У Великій Британії святкування дня народження має свої особливості та традиції. Найчастіше це вечірка з різними іграми та забавами. У меню можуть бути традиційні страви, такі як кекс або тістечка з кремом. Також, у Британії існує традиція вітати людину з днем народження, надіславши листівку з надписом "HappyBirthdayimages". Це може бути як звичайна паперова листівка, так і електронна, яка надсилається по електронній пошті або через соціальні мережі.

Однією з найбільш визначних традицій святкування дня народження в Британії є традиція збирати гроші на благодійність. Це означає, що люди можуть попросити від друзів та родичів пожертвувати кошти на допомогу хворим дітям або науковим дослідженням. Це дозволяє зробити свято більш значущим та знайти спосіб віддати щось назад суспільству.

Арабські країни

В арабських країнах святкування дня народження може відрізнятися від західних традицій. У країнах культура великодушності та гостинності є дуже важливою, тому день народження може бути часом, коли гостинність виявляється в повній мірі. У багатьох арабських країнах день народження святкують у сімейному колі. Зазвичай до свята готують багато страв. У такий день родина та друзі збираються разом, щоб насолодитися їжею та провести час у приємній атмосфері.

Також у деяких країнах арабського світу зазвичай не дарують подарунки, а святкування можуть бути організовані від імені людини в мечеті або в іншому святому місці. Окрім цього, там є традиція називати дітей відповідно до дня тижня, в який народилися. Наприклад, дівчатка, які народилися в п'ятницю, можуть отримати ім'я Джумана, що означає "п'ятниця" на арабській мові.

Німеччина

У Німеччині святкування дня народження є важливим подією, яку зазвичай відзначають у колі сім'ї та друзів. Один з основних елементів святкування - це торт. Традиційно німці готують великий, багатошаровий торт, який прикрашають свічками в кількості, відповідній віку іменинника. Дорослі люди можуть також отримувати торти зі своїм улюбленим алкогольним чи напоєм. Друзі та рідні зазвичай надсилають повідомлення з привітанням імениннику (Glückwünsche) ще до початку дня народження.

На святкування дня народження у Німеччині традиційно подаються такі страви, як ковбаски, картопляні салати, мариновані огірки, хліб і сир. На день народження зазвичай дарують подарунки. Часто це можуть бути корисні речі або речі, які допоможуть імениннику розвивати свої хобі. Подарунки можуть бути також смішними або несподіваними.

У Німеччині дуже популярні подарунки з номерами - зазвичай з номером, що відповідає віку іменинника. Також можуть бути надписи "Alles Gute zum Geburtstag" (Щасливого дня народження) або "Herzlichen Glückwunsch zum Geburtstag" (Сердечні вітання з днем народження). Ці символи можна побачити на банерах, гірляндах, тортах, листівках та інших прикрасах.

Ісламські країни

У ісламському світі святкування дня народження (мавлід) є важливою подією, але залежно від країни, традиції можуть відрізнятися. Святкування мавліду зазвичай починається з релігійних обрядів і молитв. У мечетях проводяться спеціальні проповіді, що відзначають народження пророка Мухаммада. Після цього у багатьох країнах проводяться худжра (благодійні обіди) для бідних, де роздаються страви і солодощі.

У деяких країнах святкування мавліду може тривати декілька днів, де збираєються родина та друзі. Наприклад, в Єгипті, святкування мавліду може бути супроводжувано різноманітними видами розваг, такими як музика та танці.

В ісламських країнах, таких як Марокко та Алжир, можуть бути проведені фестивалі з нагоди святкування мавліду, де можна побачити паради та інші розваги. Однак, варто зауважити, що в деяких ісламських країнах святкування мавліду може бути обмеженим, або навіть забороненим через те, що це не є офіційним святом, або через релігійні погляди певних груп.

Як бачимо, святкування дня народження має свої особливості та специфіку у кожній культурі. Усі вони об'єднують людей та дозволяють відзначити важливу подію в житті кожної людини. Однак, при цьому, святкування можуть відрізнятися в залежності від культурних, релігійних та соціальних традицій. Незалежно від того, якою є традиція святкування - головною ознакою, що об'єднує усіх є відзначення важливої події в житті людини, що робить цей день для неї особливим та незабутнім.

Погода