Пошук

Лебедина пісня: Кононенко розповів, чому балотувався і чому програв

Лебедина пісня: Кононенко розповів, чому балотувався і чому програв

На виборах до Верховної ради по 94 округу (Обухів-Васильків) вже екс-нардеп Ігор Кононенко поступився кандидату від "Слуги народу" Олександру Дубінському з результатом 40,94% (30 781 голосів) проти 12,01% (9 036 голосів).

Про це пише УП, передають Хроніки Обухова.

- На цьому окрузі я почав працювати три роки тому. Мотивацій було кілька, - розповів Кононенко.

По-перше, було рішення фракції БПП, що депутати-списочники мають бути закріплені за округами, де у нас немає своїх мажоритарників.

По-друге, я очолював Київську обласну організацію "Солідарності" і логічно було, щоб мій округ був саме тут.

Ну і, по-третє, чому це був уже 94 округ, я у місті Васильків півтора роки служив в армії.

Ми не розмовляли з Петром Порошенком про включення в список. Та й не могло бути такої пропозиції, бо я ще до початку виборів сказав, що буду або йти по округу, або не йтиму взагалі. Тому для мене питання списку не стояло. Це було моє особисте рішення.

Знаєш, я перерахував на виборчий фонд мільйон гривень. І зараз людина, яка цим займається, ще не звітувала мені, то я не знаю, чи щось лишилось, чи може є якісь невеликі борги. Але загалом кампанія не коштувала більше мільйона гривень, бо я більше не перераховував.

Причини поразки дві.

По-перше, масив чорного піару проти мене, дуже інтенсивного. Один із відомих національних каналів на протязі двох місяців спочатку два рази на тиждень, а останні два тижні – кожен день присвячував мені у прайм-тайм мінімум 20 хвилин. І вся ця інформація була негативна.

Я вважаю, що таким чином у мене забрали десь половину того рейтингу, який я заробив на окрузі раніше. Навіть не вважаю, а знаю, бо у мене була попередня соціологія.

Але зараз я уже спокійно до цього ставлюсь, бо і без цього мого рейтингу б не вистачило. Якби я отримав всю свою підтримку – це близько 30%, цього все одно б не вистачило. На сьогоднішній день є загальний тренд по країні, незважаючи на географію, де розташований округ, люди голосували за нові обличчя.

По-друге, чому я не виграв. Сприймайте це як напівжарт, але мені здається, що громадяни України вирішили віддати всю владу в одні руки, щоб потім ніхто не казав, що йому не вистачає повноважень. Це таке колективне рішення більшості громадян нашої країни.

Тому багато кандидатів, які пройшли від партії-лідера, могли навіть не вести кампанію на окрузі. Це були абсолютно нові, невідомі обличчя, але людей це не цікавило.

Якби проти мене не працювали "Плюси", то шансів би було значно більше. Працював тренд "старе-нове", а конкретне прізвище кандидата не мало значення. Ні "старого" політика, ні "нового".

Протидіяти "чорній пропаганді" я вважав непродуктивним. У мене не було відповідного медійного ресурсу, а вести контрпропаганду без медіаресурсу, я чітко розумів, що вона не спрацює.

Я вибрав інший підхід. За 9 тижнів я провів більше 500 зустрічей. Ми порахували – 525 зустрічей, по 9-10 кожен день. На них були присутні від 50 до 200 людей. Тобто я особисто поспілкувався з десятьма тисячами людей.

Це дуже непоганий досвід, хоча я звичайно стомився і емоційно просто випустошений. Але я зробив, що міг зробити.

У мене була тактика "від двору до двору, від людини до людини". В інших депутатів, в інших округах, в інших кампанія це, як правило, працювало. Але зараз зіграла інша річ – люди не хотіли бачити в депутатах старих політиків. І все.

Що стосується можливих переслідувань, то я за своє життя, як кажуть, уже відбоявся.Переслідування були у 2003-2004 роках, вони були у 2012-2013 роках…

Я маю надію, принаймні такі заяви робить новий президент, що правоохоронні органи будуть діяти не на замовлення, а згідно із законом. І в цьому сенсі у мені ніяких побоювань нема. Звичайно, якщо буде якийсь "беспредел", то від "беспредела" ніхто не застрахований.

Але історія, знову ж таки, показує, що "беспредел" для його ініціаторів завжди закінчувався не дуже добре.

А в політиці я не бачу, що мені зараз робити. Є монобільшість у діючого президента, це вперше в історії. Тому будемо дивитись, що відбудеться. Я маю надію на краще.

Читайте також: