Пошук

Леонід Овдіюк ― історія про військовий шлях, складне поранення та реабілітацію

Леонід Овдіюк ― історія про військовий шлях, складне поранення та реабілітацію

Леонід Овдіюк (позивний «Свояк») ― ветеран АТО/ООС, заступник командира розвідувальної роти поліцейського батальйону “Луганськ-1”.

З початком російсько-української війни вирушив на фронт. З 2015 року перейшов до особового складу батальйону «Луганськ-1». Леонід служив без ротацій безпосередньо на лінії розмежування. Завдяки його військовому підрозділу Щастя, Станиця Луганська, Золоте, Кримське та Кряківка залишались підконтрольними Україні.

20 травня 2020 року о 9 годині вечора під час патрулювання вибух ворожої міни накрив розвідувальну групу. «Я пам‘ятаю повністю все. Мене відкинуло, я впав. Хотів турнікета на ногу накинути. Все розумію, а рухи обмежені. Я не міг поворухнутись», — згадує Леонід.

Того вечора загинув командир батальйону — полковник поліції Сергій Губанов, Герой України (посмертно). Ще двоє побратимів Леоніда були важкопораненими.

Боєць проходив лікування в медичних закладах Сєвєродонецька, Києва та Харкова. Протягом тривалого часу Леоніда тримали в несвідомому стані, щоб уникнути больового шоку.

Під час вибуху була серйозно пошкоджена нога та хребет. Область живота, шиї та плечей ― повністю прошиті осколками. Численні операції проводили найкращі хірурги, однак навіть за тиждень лікування вони не давали жодних позитивних прогнозів. Кожен з них сумнівався в тому, що Леонід виживе.

16 липня 2020 року Свояк був нагороджений медаллю «За відвагу в службі».

Значну роль у відновленні здоров‘я бійця зіграв благодійний фонд «Відродження Захисників України», який займається реабілітацією ветеранів російсько-української війни.

У березні 2021 року Леонід Овдіюк потрапив на лікування до клініки реабілітаційної медицини «Next Step Ukraine» в м. Ірпінь, заснованої на кошти меценатів благодійного фонду: «За півтора місяці я став набагато активніший, рухливіший і витриваліший. Я відчуваю цю різницю. Раніше мені було потрібно, аби хтось постійно був біля мене. Зараз я цього не потребую. Зараз я сам себе обслуговую. Як був людиною самостійною, так і починаю нею бути».

Понад усе Свояк мріє відновитись та з повними силами повернутись на службу.

Запрошуємо до перегляду відео. Почуйте історію Леоніда Овдіюка його власними словами.

Підтримайте діяльність благодійного фонду “Відродження Захисників України” на офіційному сайті www.rsukraine.org.ua Ukraine

Спільнокош: https://biggggidea.com/project/vidrodzhennya-zahisnikiv-ukrani/

Захистіть тих, хто зберіг нашу незалежність.

Читайте також: