Пошук

Пневмонія та енцефаліт: лікарі розповіли про ускладнення вітрянки

Пневмонія та енцефаліт: лікарі розповіли про ускладнення вітрянки

А Ви знали, що вітряна віспа може викликати ускладнення (наприклад, пневмонію) та краще проти неї зробити щеплення?

Вітряна віспа, або вітрянка, є однією з найпоширеніших інфекцій у світі, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Центр громадського здоров’я України.

Якщо на недугу захворіє одна людина, то до 90% оточення без імунітету до неї також інфікуються.

Найчастіше хворіють діти у віці 2–4 роки. Для вітряної віспи характерна осінньо-зимова сезонність, що пояснюється тіснішим контактуванням дітей під час відвідування дитячих садків і шкіл, - розповідають лікарі.

Симптоми:

  • висипи, які сверблять
  • підвищення температури

Висип з’являється спочатку на грудях, спині, обличчі, а потім поширюється по всьому тілу.
Хворий на вітрянку вважається заразним у середньому протягом 10–12 днів: від 1–2 днів до появи висипу, весь період висипання, до 5 діб після появи останнього висипу.

Вітряна віспа, як правило, належить до хвороб, одужання від яких відбувається без медичного втручання. Щоби полегшити свербіж, підсушити висипи та знизити ризик шкірного запалення можна використовувати спеціальні лосьйони за рекомендацією лікаря.

В 1 із 50 випадків захворювання на вітряну віспу бувають ускладнення, серед яких найбільш тяжкими є пневмонія та енцефаліт. Частота енцефаліту, який переважно проявляється церебральною атаксією, становить близько 1 на 4 000 випадків вітряної віспи, - розповідають лікарі.

Неможливо передбачити, наскільки серйозними будуть симптоми у вашої дитини. Найкращий спосіб захистити маля від вітрянки — зробити щеплення.

Щеплення від вітрянки роблять з 12 місяців і в будь-якому віці потім. Для забезпечення захисту від інфекції достатньо двох доз вакцини.

В Україні щеплення проти вітряної віспи відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.

Також вакцинуватися рекомендують:

  • жінкам, які планують вагітність та раніше не хворіли на вітряну віспу, оскільки вірус може проникнути через плаценту до плоду та призвести до негативних наслідків;
  • ​​ працівникам охорони здоров’я та освіти, які мають високий ризик інфікування й не хворіли на вітряну віспу.
Читайте також: