Пошук

“Лікарі спочатку відмовлялись брати”, ― ветеран АТО/ООС

“Лікарі спочатку відмовлялись брати”, ― ветеран АТО/ООС

“Лікарі спочатку відмовлялись брати, тому що стан був вкрай критичний ― не дихав, пульсу майже не було”, ― Володимир Товкіс, ветеран АТО/ООС.

Колишній розвідник бригади швидкого реагування Національної гвардії України розпочав свою військову службу в 2010 році. Під позивним “Товчик” боровся за нашу незалежність на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Після 9 років служби, 25 вересня 2019 року, отримав складне поранення на Світлодарській дузі. Українські окопи були розташовані майже впритул до ворожих, що дало змогу противнику здійснити бій на короткій дистанції. Куля пройшла під оком Володимира, повністю прошила праву півкулю мозку.

Для того, аби врятувати Товчика, побратими пішли на серйозний ризик. Під шквальним ворожим обстрілом виносили Володимира з поля бою. Це рішення допомогло зекономити цінні хвилини, завдяки яким вдалось врятувати життя розвідника.

“Перше враження було, що щось взірвалося і у тебе аж череп сплавився. І його чомусь не стало”, ― згадує про ті події Володимир.

Бійця доправили в Дніпропетровський військовий госпіталь. Після виходу з 14-денної коми міг лише кліпати очима. Розмовляти було майже неможливо. Медики не давали жодних шансів на одужання.

Військовою авіацією був доправлений до Київської обласної лікарні. Через місяць після поранення здійснив тут свої перші кроки.

Лікарі розповіли Володимиру про благодійний фонд “Відродження захисників України”, який займається реабілітацією ветеранів АТО/ООС. “Так було приємно почути, що десь займаються військовими, а не тільки цивільними. В колі військових психологічно набагато легше”.

У клініці реабілітаційної медицини “Next Step Ukraine”, що знаходиться в містечку Ірпінь, Володимир помітив перші позитивні результати відновлення. “Ліва рука повністю не працювала, зараз вже більш-менш може рухатись. Потім перший раз побіг на біговій доріжці. До цього про таке навіть мріяти не міг, просто повільно дуже ходив. Тут побіг, навчили”.

Дізнавшись про пристрасть бійця до поїздок за кермом автомобіля, фізичні терапевти “Next Step Ukraine”, Микола Свищ та Андрій Пенцак, довірили військовому власну автівку. Про цю подію Володимир згадує з усмішкою: “Проїхався хоч і не багато, там буквально до кілометра, але емоційно це був такий позитивний рух”.

Зараз Товчик працює інструктором ― вчить молодих бійців тонкощам військової справи. Цікавиться фінансами та цінними паперами, повертає спорт у своє життя.

Завдяки вашим благодійним внескам все більше ветеранів отримують шанс на одужання. Підтримати діяльність фонду “Revived Soldiers Ukraine” можна на офіційному сайті, Спільнокошт.

Читайте також: