Пошук

Людям віком від 40 років не варто розраховувати на державні пенсії

Молодим людям не варто сподіватись на пенсію від держави.

Через старіння населення один працівник в майбутньому утримуватиме декількох пенсіонерів, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Економічну Правду.

Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив свої слова про те, що людям віком від 40 років не варто розраховувати на державні пенсії.

Він заявив, що потрібно визнати факт старіння населення як світової тенденції, яка унеможливлює існування виключно солідарної системи. Ця система, розповів міністр, працює, коли велика кількість працездатного населення фінансує пенсіонерів.

Солідарна пенсійна система працює так: відрахування із вашої заробітної плати у вигляді єдиного соціального внеску надходять до Пенсійного фонду та відразу перерозподіляються та виплачуються нинішнім пенсіонерам, – пояснив він.

Наразі кількість пенсіонерів майже зрівнялась з кількістю працівників, які сплачують єдиний соцвнесок. Проте темпи старіння населення такі, що кількість осіб, що працюють, буде постійно скорочуватися, а кількість пенсіонерів – зростати.

Це створює ризик того, що один працівник утримуватиме декількох пенсіонерів.

Саме тому тим, кому зараз 40 років, вже треба думати про пенсійні накопичення, – пояснив Марченко.

У накопичувальній системі відрахування з зарплати акумулюються на індивідуальному пенсійному рахунку. У підсумку особа отримує у вигляді накопичувальної пенсії всі внески "плюс" інвестиційний дохід.

Така пенсія, нагадав міністр, не скасовує солідарної – її виплачуватимуть додатково до неї, а розмір "державної" пенсії не зменшується.

Наша мета зараз – створити умови для пенсійних накопичень для всіх громадян. Пенсійна реформа має нарешті відбутись не тільки на папері, – резюмує очільник Мінфіну.

Читайте також: