Маємо допомогти вдома тим, хто захищає нас на фронті
21:43 25.03.2023
Важливе Топ
Маємо допомогти вдома тим, хто захищає нас на фронті
Ірина Юхимчук
Ірина Юхимчук

Саме задля цього в Громадській організації "Інститут Розвитку Громад" зібрались представники благодійних та громадських організацій Обухова, тим чи іншим чином дотичні до роботи з військовими та допомозі армії. Метою «круглого столу» було представлення і обговорення концепції «єдиного вікна» - платформи, де учасники бойових дій зможуть отримати всебічну кваліфіковану допомогу і підтримку.

Війна – це надпотужний стрес, від впливу якого ніхто не застрахований навіть за кілька років після того, як бойові дії закінчаться, - наголосили організатори заходу Богдан Поліщук і Міла Федорченко, - після пережитих жахів, нашим воїнам знадобиться не лише фізична і психологічна реабілітація, але і повноцінне повернення з війни у мирне життя.

Після презентації, підготованої Богданом Поліщуком, відбулось жваве обговорення. Всі учасники погодились, що починати працювати в цьому напрямку потрібно вже сьогодні.

Особливо цінним є досвід волонтерів, які працюють з військовими з 2014 року. Лідія Андрєєва, волонтерка ГО "ОСЗ(П)В АТО "МИ ПАМ'ЯТАЄМО. ОБУХІВЩИНА", допомагала з реабілітацією ветеранам АТО/ООС і обіцяла всебічно підтримати ініціативу та ділитись своїм досвідом.

Волонтерки ГО «МАТЕРИНСЬКЕ СЕРЦЕ» також поділились своїм баченням. Валентина Мисяк зазначила, що вкрай важливе створення позитивного іміджу воїнів.

Я спілкувалась з нашим військовим, котрий повернувся з лікування, яке проходив в Америці. Він мені розповів наскільки був вражений відношенням американців до військових. Стільки було тепла і поваги. Навіть діти підходили віддавали честь і дякували, - зауважила вона.

Іщенко Віра розповіла про досвід створення центру реабілітації та підтримки на базі одного з ліцеїв міста. Поділилась думками, яким вона бачить такий центр в майбутньому. Очільниця організації Світлана Чаплінська зазначила, що вкрай важливо також працювати з родинами військових і надавати всебічну підтримку. Волонтерка Світлана Калашник говорила про психологічну реабілітацію та створення такого місця, де військові могли б зустрітись і поспілкуватись з побратимами.

На необхідності зменшення бюрократичних перепон для воїнів наголосила військова медик Обухівського РТЦК та СП Олена Гудзенко. Адже, зі слів Олени, захищати Батьківщину пішли представники різних професія, котрі не знаються на всіх тонкощах оформлення тих чи інших документів. Саме тому, важливо, щоб люди могли отримати всі необхідні консультації в одному місці.

В обговоренні активну участь приймали засновники і волонтери БФ «Діяти все життя» Аліна Купріянчик, Олександр Поповіченко та Ілона Савельєва. Обговорили подальші кроки з написання відповідної програми.

Очільниця ГО Інститут Розвитку Громад Міла Федорченко зазначила важливість залучення громадського сектору до вирішення цих задач і запросила всіх, хто має бажання і бачення, долучатись до ініціативи.