Пошук

Мешканка Обухівщини поділилась секретами створення альпійських гірок

Мешканка Обухівщини  поділилась секретами створення альпійських гірок

Ніна Токаренко із села Халеп'я Обухівського району розповідає, як правильно підібрати квіти та камені для створення альпійської гірки.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Gazeta.ua.

Альпійські гірки замінюють звичні клумби. Можуть існувати більш понад шість років.

Захотіла біля хати створити красу. Чоловік підкинув ідею з альпійською гіркою. Підібрали такі квіти, щоб цвіли від ранньої весни до осені, — розповідає жінка.

Взимку жінка купує насіння з цибулинами потрібних квітів. Композицію створює напровесні. Вибирає сонячне місце. Знімає 40 см ґрунту. Цю яму на чверть засипає щебенем. Таке дренування потрібне, щоб корінці дихали. Далі засипає викопану землю, змішану з піском, торфом і перегноєм. По краях гірки викладає камені, щоб ґрунт не осувався.

Стінки формую з вапняного плитняку. Ці пласкі камні гарно лягають один на одного. При укладанні ряди пересипаю землею. Міцніше триматиметься, - пояснює пані Ніна.

Далі хаотично розкладає по гірці інші камені. Тоді вона виглядатиме природно. Не бере вапняк, бо швидко руйнується. Найкраще підходять піщаник і граніт.

Камені треба різної величини. Гладенькі або рівні краще не брати. Підійдуть криві, як у природі. Підбирайте відповідно до розміру гірки. Громіздкі валуни на малій мають поганий вигляд, - додає господиня.

Між камінням садить рослини. Підбирає різні по розміру й часу цвітіння, щоб гірка безперестанку квітнула. Закладає крокуси, нарциси, тюльпани й анемони. Сіє також чебрець лимонний, розмарин, чорнобривці, ялівець та юку. Високорослі квіти розміщує так, щоб не затуляли решту.

Читайте також: