
Етичне споживання — результат свідомості. Людям не байдуже, як виробляється те, що вони носять. Важливо, щоб на виробництві дотримувалися прав працівників, а також щоб виробництво не шкодило довкіллю і тваринам.
Про це йдеться в матеріалі Рубрики, передають Хроніки Обухова.
Неетичні матеріали частково або повністю виробляються з тварин. До них належить: хутро, натуральна шкіра, замша, нубук, шерсть, кашемір, ангора, пашмина, альпака, натуральний шовк, пух, йдеться у тексті.
Етичні матеріали — це синтетичні або рослинні альтернативи, які не походять від тварин. До них належить: поліестер, поліуретан, синтепон, акрил, мікрофібра, фліс, штучна шкіра, штучне хутро, штучна замша, штучний нубук, бавовна, віскоза, льон, бамбук і ін.
Чому світ відмовляється від хутра, шкіри, шерсті?
- Хутро забруднює воду. Відходи тварин містять високі концентрації азоту і фосфору. Хімічні речовини з ферм забруднюють місцеві водні системи, стікаючи у ґрунти та просочуючись у ґрунтові води. Такі обсяги азоту призводять до цвітіння води й смерті риби.
- Хутро забруднює повітря. Серед шкідливих речовин, що виділяються у процесі обробки хутра, можуть бути чадний газ, оксиди азоту, діоксиди сірки, хлоридна кислота, леткі органічні речовини, діоксини та важкі метали.
- Хутро забруднює ґрунт. Тваринні ферми продукують велику кількість відходів (гній, послід, сеча), які знижують родючість ґрунтів. При високих дозах гною відбувається зафосфатування ґрунтів та забруднення їх важкими металами.
- Хутро — це негуманно. Неможливо забезпечити базові потреби хижих тварин, тримаючи їх у клітках.
Задля отримання неушкодженого хутра розповсюдженими способами вбивства диких звірів є:
- Електричний струм. Удар струмом відбувається через пащу чи анальний отвір тварини;
- Удушення газом. Велику кількість тварин одночасно кидають у капсулу, куди запускають газ. Там звірі в спазмах помирають. Це особливо жорстокий спосіб вбивства норок, які є напівводними тваринами і здатні до довготривалого затримування дихання.
Чому ми відмовляємося від хутра і шкіри, і які є альтернативи
У світі хутрова індустрія вбиває 30 млн тварин за рік. При цьому вона забруднює навколишнє середовище і шкодить здоров'ю людей. За даними організації PETA ("Люди за етичне ставлення до тварин") виробництво натурального хутра, шкіри та шерсті у 20 разів токсичніше, ніж виробництво штучних матеріалів. Хутро та шкіра обробляють реагентами, до складу яких входять ціаніди, формальдегід і аміак.
Коментарі