Пошук

Миротворча журналістика як можливість вибору - Геннадій Устінов

Миротворча журналістика як можливість вибору - Геннадій Устінов
PR Публікація розміщена на правах реклами

Журналістика світу, це не про позитив чи пом'якшення, це не про вирішення проблем владою, це не пошук балансу між фактами чи думками, ні. Це щось протилежне, як вважає журналіст Геннадій Устінов. Миротворча журналістика, яка не передбачає пом'якшення конфлікту, не шукає в ньому винних, не подає думки та претензії як факти.

Цей вид журналістики дає можливість журналісту вибрати, у якому контексті будуть подані факти для аудиторії, тим самим дозволяючи сформувати у суспільстві ненасильницьку реакцію на конфлікт. Сьогоднішній медіа простір значною мірою складається з новин про конфлікти, насильство і злочини, люди, у свою чергу, сприймають цю інформацію як частину життя сучасного світу. Погляди миротворчої журналістики часто можна простежити під час журналістських розслідувань, як каже Геннадій Устінов, ділячись своїм досвідом роботи. Саме вона дає змогу правильно сформулювати ставлення суспільства до проблематики подій.

Роль, миротворчої журналістики, значно зросла, через велику кількість військового та сенсаційного контенту українських, світових новин. Робота журналіста, за словами Геннадія Устінова, це створення живого діалогу, який зможе сформувати у суспільстві різні перспективи вирішення конфлікту та налаштувати на можливість мирного врегулювання.

Знання принципів роботи миротворчої журналістики допомагає журналісту використовувати творчі підходи, щоб описати складні питання, які виникають у журналістських розслідуваннях, та в інших сферах журналістики, стверджує Геннадій Устинов.

Принципи миротворчої журналістики від Геннадія Устінова

Ця галузь журналістики орієнтована на світ, і передбачає вивчення та надання будь-якого конфлікту з урахуванням трьох основних аспектів:

  1. Хто є учасником конфлікту;
  2. Яку мету переслідує кожна сторона конфлікту;
  3. Проблеми кожної із сторін, що могли спричинити конфлікт.

Геннадій Устінов, спираючись на принцип орієнтації на світ, проектує тему роботи на суспільство, тим самим переглядаючи, як її результат вплине на нього.

Миротворча журналістика допомагає працівникові преси отримати можливість створення єдиної мирної орієнтації для обох сторін конфлікту, тим самим піднімаючи дискусію, яка допоможе знайти правильне рішення. Таким чином, сторони конфлікту надаються у репортажі рівними та збалансованими, стверджує Геннадій Устинов. Журналіст наголошує на необхідності збалансувати проблеми обох сторін конфлікту. Це сприяє формуванню в аудиторії чіткої впевненості про наявність потреб кожної зі сторін.

Ще одним важливим принципом, за словами Геннадія Устинова, є орієнтація на факти. Головна мета працівника преси – знайти брехню, маніпуляцію. У будь-якому конфлікті чи журналістському розслідуванні, потрібно знайти максимальну кількість факторів та розкрити всю неправдиву інформацію. Геннадій Устинов також підкреслює, що в роботі з кількома сторонами конфлікту потрібно знайти однакову кількість фактів для кожної з них.

Геннадій Устінов, у своїй роботі над журналістськими розслідуваннями, не забуває про ще один принцип орієнтація на простих людей, їхні інтереси, життєві цінності та позиції.

Так само варто не забувати про принцип орієнтації на результат, який можна описати як поєднання насильства і творчості, що у своєму злитті формують світ. Як стверджує журналіст, головне це звуження конфлікту та зниження напруженості між його учасниками, що, зрештою, має призвести до мирного врегулювання конфлікту. Кореспондент, керуючись цим принципом, врегулює конфлікт через призму пошуку спільного в обох сторін. При цьому Геннадій Устинов наголошує на головному законі – не використовувати ворожнечу при описі сторін конфлікту та емоційних слів, які можуть двояко трактуватися читачем.

Миротворча журналістика, це непомітна вуаль для читача в щоденних зведеннях новин, журналістських розслідуваннях і репортажах, у разі зняття якої, не вдалося б досягти формування необхідності прагнення до миру.
Читайте також: