Пошук

Молоко з віслючої ферми на Обухівщині коштує 1000 гривень за літр

Молоко з віслючої ферми на Обухівщині коштує 1000 гривень за літр

Підприємець Володимир Васильєв створив у селі Великі Дмитровичі на Обухівщині віслючу ферму Osloff.

Про неї розповів Хмарочос, передають Хроніки Обухова.

Наразі це єдина в Україні віслюча ферма. До нещодавнього часу таке господарство було при профучилищі в селі Заболотне на Вінниччині; там виготовляли молоко і сир із віслючого молока. Та торік директор Василь Романцов помер, розповіли у виданні.

Ферма

  • На фермі Osloff – 30 ослиць і один віслюк. Їх почали заводити з ініціативи Світлани, дружини Васильєва, яка прочитала про користь віслючого молока. Воно ближче до людського, ніж коров’яче, завдяки високому вмісту лактози і низькому вмісту казеїну. Воно також краще підходить для годування немовлят завдяки низькій алергенності. Молоко ослиць також використовують у косметиці, зроблений з нього крем ефективно розгладжує шкіру.
  • Ослиць купували по 300-500 доларів у чабанів, підприємців та власників приватних зоопарків. Інвестиції у проєкт, за словами Васильєва, обраховуються десятками тисяч доларів. В середньому харчування та догляд за одним віслюком коштує приблизно 100 гривень на день.
  • Щодня 30 ослиць дають приблизно 10 літрів молока. Цього достатньо, щоб заробляти 10-15 тисяч гривень на день, стверджує підприємець. Літр молока продають за 1000 гривень.

Оскільки постійних клієнтів замало і молоко є в надлишку, Васильєв влаштовує екскурсії фермою та катання на віслюках. За це гості платять благодійні внески. Залежно від суми кожен отримує якусь кількість молока. У такий спосіб потенційних клієнтів знайомлять із продуктом.

Плани

Далі Васильєв планує відкрити фірмовий магазин і облаштувати сироварню. В Osloff вже навчилися виготовляти сир, але поки не продають, а лише пригощають. Також хоче збільшувати поголів’я, для чого потрібно буде більше території – як варіант розглядає оренду ділянки неподалік Києва, на лівому березі.

Читайте також: