Пошук

На Обухівщині притока Дніпра вкрилася «водяною чумою» (відео)

На Обухівщині притока Дніпра вкрилася «водяною чумою» (відео)

У селищі Козин притока Дніпра вкрилася заростями водного гіацинту, батьківщина якого — Південна Америка.

За швидке поширення рослина отримала назву "водяна чума", пишуть Хроніки Обухова з посиланням на ТСН.

Столичні екологи і гідробіологи появу водного гіацинту вже охрестили екологічною катастрофою.

Потепління та людська неуважність — причини того, що сталося. Гідробіолог пояснює, що вочевидь, гіацинт втрапив у відкриту воду із приватних будинків.

Гіацинт красивий — через те його купують і розводять у ставочках. Від однієї рослини може бути ціла купа пагонів. Вони дуже легко відламуються — і як тільки він відламався — далі собі може уже пливти і утворювати нові зарості, — розповідає гідробіолог Володимир Триліс.

Гіацинт виростає до 50 сантиметрів над водою і не має коренів. Тому легко і швидко переноситься з місця на місця. Загалом же його появу називають серйозною небезпекою. Адже він уже змінює дніпровську екосистему.

У тропічних країнах цю рослину називають водяною чумою за її швидкість розростання. Вона розросталася так швидко, що почала перекривати судноплавні річки чи дамби, — розповідає Анастасія Стеценко, технологиня з вирощування декоративних рослин.

В Африці гіацинт намагалися навіть згодовувати бегемотам, щоб почистити річки. Ситуація в Козині непокоїть і екологів. І якщо цьогоріч гіацинт не розрісся ще аж надто далеко, прогнозують більші проблеми вже наступного року.

Читайте також: