Пошук

На Обухівщині відбувся показ-дефіле українського автентичного вбрання

У селі Плюти на Обухівщині продемонстрували національне вбрання наших пращурів. А також відбулась виставка обухівських рушників.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку "Нашої Київщини".

Минулими вихідними мешканці Плютів відсвяткували День села та щорічне мистецьке свято «Весна в Плютах».

Розпочалося свято із привітання гостей від юного музиканта Павла Плюти – жителя села, який нещодавно отримав диплом I ступеню у міжнародному конкурсі «Талановиті діти України».

Частиною привітання від Обухівської громади став показ-дефіле українського автентичного вбрання «VUTOKUSTAIL». Деяке з представленого вбрання мало 100 років!

А які моделі – красиві, горді, натхненні люди, наші земляки, що самовіддано зберігають для нащадків пам’ять про українську історію! Тут і нестримна завзятість парубків, і тендітність дівчат, і мудрість старших жінок, і сором’язливість дівчаток, і спокійна впевненість старших чоловіків! Перед нами наче пройшла вся Україна – сильна, красива, впевнена та горда! Велика подяка мистецькому центру!, - не стримує свого захвату ідеолог заходу депутат Української міської ради Тетяна Ягодзинська.

Окремо було розташована виставка обухівських рушників та краєзнавчої літератури Обухівського народного мистецького центру.

Обухівські рушники мають особливий стиль та техніку виконання – рушник не має вивороту, він має обидві лицьові сторони. Слава обухівських майстринь відома далеко за межами району, - додає пані Тетяна.

Завершенням свята стали чудові музичні композиції у виконанні музикантів проекту JazzKolo під керівництвом Ігоря Закуса, мелодійністю яких відвідувачі насолоджувались протягом години.

Читайте також: