Пошук

На Обухівщині збільшився попит на земельні ділянки

На Обухівщині збільшився попит на земельні ділянки

Локдаун підвищив попит на земельні ділянки під Києвом. До того ж ціни на землю зростають, і придбавши ділянку зараз, її можна вигідно продати за кілька років. Обухівщина - один з найпопулярніших напрямків серед інвесторів.

За рік земля в Київській області подорожчала на 10%: ціни на ділянки виросли з $1455 до $1597, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Обозреватель.

Цього року вартість може зрости ще на 15-20%, а в деяких найпопулярніших районах Київщини – на 30%. Це приваблює інвесторів, які купують ділянки і продають їх через кілька років з непоганим доходом.

Попит зростає не тільки на будинки, а й на земельні ділянки під забудову. За сім місяців цього року продажі виросли в середньому на 15-20% порівняно з таким самим періодом минулого року.

Експерти вважають, що за кілька років земля в місці з хорошою транспортною розв'язкою і близькістю до озера або річки може подорожчати з $20 тис. до $50 тис. Якщо вкласти в будівництво будинку ще $70-80 тис., то цей актив можна продати за $150 тис. Операцію краще проводити через три роки після оформлення права власності, оскільки це допоможе уникнути підвищених податків. А це 6,5% від вартості будинку з ділянкою, з яких 5% додатковий податок і 1,5% – військовий збір.

Користуються попитом ділянки в Обухівському районі (ціна – $1956 за сотку).

Інвестують у різні активи – від елітних ділянок і будинків в Обухівському районі до недорогих будинків із великими ділянками по $5 тис., – говорить керівний партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко.

Як вибрати ділянку для перепродажу?

Перше, радять рієлтори, потрібно перевірити державний акт на землю. З копією цього документа потенційний покупець може йти до юристів або до нотаріуса.

Важливо, щоб цільове призначення землі було під забудову. Якщо ділянка розташована в садовому кооперативі, то це згодом створить багато проблем. З 1 липня ділянки в товариствах підпадають під категорію земель сільськогосподарського призначення, а, значить, майбутнього покупця будуть детально перевіряти – за всіма реєстрами і вимагати довідки про джерело походження коштів. Це звузить кількість потенційних клієнтів у майбутньому.

Друге, на що потрібно звернути увагу, – це близькість комунікацій. Перед придбанням ділянки інвестор повинен зрозуміти, скільки часу і коштів знадобиться для під'єднання електрики і газу. Які до ділянки є під'їзні шляхи, чи вони асфальтовані або доведеться їхати кілька кілометрів бездоріжжям. І головне – хто займається обслуговуванням містечка, кооперативу – вивезенням сміття, охороною, чищенням снігу тощо.

Близькість до річки, озера чи лісу відіграє важливу роль для майбутнього покупця, більшість яких – сім'ї з дітьми.

Читайте також: