Пошук

На підвищення зарплат вчителям не вистачає коштів

На підвищення зарплат вчителям не вистачає коштів

Ухвалена в 2019 році постанова уряду про поступове підвищення найнижчого окладу робітникам освіти до рівня чотирьох прожиткових мінімумів не діятиме. Причина - відсутність коштів.

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти, передають Хроніки Обухова.

За їх інформацією причина полягає у тому, що призупинили дію постанови, яка передбачала поступове збільшення зарплат освітянам до 2023 року, оскільки у місцевих бюджетах наразі на це немає грошей.

У зв'язку з відсутністю коштів на її реалізацію у державному та місцевих бюджетах зазначена постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року, – йдеться у повідомленні.

Власне, впровадження в 2021 році постанови уряду України, якою передбачається поступове підвищення найнижчого посадового окладу педагогів, потребуватиме додатково близько 50 млрд грн.

Пунктом 6 статті 61 Прикінцевих положень Закону України "Про освіту" та статтею 36 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" гарантоване визначення розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників галузі, – зазначили у МОН.

В прес-службі нагадують, що на виконання цих норм урядом була прийнята постанова КМУ від 10 липня 2019 року № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки", якою передбачається поступове (до 2023 року) підвищення найнижчого посадового окладу зазначених категорій працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як це передбачено вищевказаними законодавчими нормами.

У зв'язку з відсутністю коштів на її реалізацію у державному та місцевих бюджетах зазначена постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року. За попередніми розрахунками фахівців МОН, її впровадження в дію у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет – близько 39 млрд грн, місцеві бюджети – близько 11 млрд грн), – повідомили в пресслужбі.

Зазначається, що Міністерство зацікавлене у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки "нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на зростання рівня життя освітян".

Це питання потребує негайного вирішення, оскільки при формуванні бюджету галузі розмір оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників має дуже важливе значення, – наголошують у МОН.

Читайте також: