Пошук

На війні вже загинули 20 журналістів. Один - на Обухівщині

На війні вже загинули 20 журналістів. Один - на Обухівщині

Лише за офіційними даними Офісу Генерального прокурора, з початку повномасштабного вторгнення російських окупантів загинули 18 медійників (станом на 3 квітня). Серед них є також представники іноземних ЗМІ.

Восьмого квітня стало відомо про загибель журналіста й письменника Євгена Баля, а 12 квітня – про розстріл співробітника популярного в Чернігові телеканалу «Дитинець», відеоінженера Романа Нежиборця. Це вже 20-а смерть.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Національної спілки журналістів України, передають Хроніки Обухова.

Є жертви й серед журналістів, які під час війни вирішили добровільно взяти до рук зброю – стали до лав Збройних сил України чи територіальної оборони. З-поміж таких – член Національної спілки журналістів, заслужений діяч мистецтв України, автор проєкту «Фронтового Кобзаря», лауреат Премії ім. Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва Сергій Пущенко.

Життя харківського митця обірвалося в місті Василькові на Київщині вночі проти 2 березня, коли вступили в бій з групою диверсантів добровольці тероборони.

Вони прийняли бій і ціною власного життя врятували життя людей, які перебували в бомбосховищі. Ви – сини свого народу! Слава вам, Герої України! – написав про трьох полеглих бойових побратимів вояк-доброволець Роман Коваль.

Сергій Пущенко – це багатогранний природний талант, пасіонарна творча особистість і щирий патріот України, – сказав про полеглого митця письменник-публіцист, секретар НСЖУ Сергій Шевченко. – Наш спілчанин-журналіст – автор сотень картин козацької тематики, він створив унікальну серію живописних портретів українських добровольців на війні. Бойові побратими називали його «Друг Художник»… У царині мистецтва імена таких людей – незабутні.

Читайте також: