Пошук

Найбільше в Україні сміттєзвалище на Обухівщині не закриватимуть

Найбільше в Україні сміттєзвалище на Обухівщині не закриватимуть

Обухівський район, Козинська тергромада. с. Підгірці. Саме тут розташоване найбільше в Україні сміттєзвалище Має площу в понад 65 га. А висота найвищої точки полігону становить майже 190 м, що створює потенційні ризики обвалення непотребу.

Кореспондентка Gazeta.ua побувала у Підгірцях та дізналася, як звичайним людям живеться поруч із гігантським смітником, передають Хроніки Обухова з посиланням на видання.

Попри обіцянки КМДА планує використовувати полігон мінімум до 2041-го року.

В цьому переконаний місцевий староста С. Кравченко.

За його словами таку офіційну відповідь дістали від міської адміністрації.

Технічно переробити все сміття на звалищі неможливо, додає Кравченко.

Рекультивація - це останній крок. Той купол, сформований зі сміття, має бути вкритий, щоб туди не потрапляла волога й опади. Однак зараз рекультивується тільки перша карта, а друга продовжує функціонувати, - пояснює староста. - Обʼєкт уже давно вичерпав свої потужності. Для того, щоб їх збільшити, керівництво полігону запустило проєкт реконструкції, який допоможе розширити звалище. Вони це приховують.

Читайте також:

Довідково:

  • Полігон працює понад 30 років.
  • Найбільше непотребу в Підгірці щороку звозять із Києва - понад 450 тис. т за офіційними даними.
  • Сміттєзвалище настільки розрослося, що в останні роки почастішали розмови про його закриття. Торік міський голова Києва Віталій Кличко заявляв про запуск проєкту з рекультивації звалища. Однак попередив, що розв'язання проблеми полігону може затягнутися.
  • Від сусідства зі сміттєзвалищем найбільше страждають мешканці Підгірців. Постійний сморід цілий рік, безхатьки й роми, які порпаються у смітті шукаючи різні речі – стали практично частиною їхнього життя. Ба більше, селяни позбавлені можливості пити воду із власних криниць. Через просякнення відходів глибоко в ґрунт – вона стала отруйною.