Найпоширеніші хвороби моркви та як з ними боротись
18:30 05.05.2023
Найпоширеніші хвороби моркви та як з ними боротись
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Моква одна з найпоширеніших рослин на українських городах. Але пропри її стійкість, іноді моркву уражають хвороби.

Про це повідомляють “Хроніки Обухова” з посиланням на портал "Земляк".

Найпоширенішими хворобами моркви вважаються борошниста роса, фузаріоз, чорна гниль, фомоз, церкоспороз.

Чорна гниль

Забрудник цієї хвороби, як правило, уражає насіння моркви та парости. Про її появу свідчать темна ніжка на сходах або бурі плями на самих листках.

Для того аби знизити ризик ураження експерти рекомендують, проводити агротехнічну профілактику. А саме дотримуватися сівозміни та знищення бур'янів, обирати стійкі гібриди ти сорти моркви для посадки.

Борошниста роса

Хвороба проявляє себе фарбуючи квітконоси, листя і черешки в світло-сірий наліт.

Подібне загрожує зупинкою в розвитку коренеплодів, які не ростуть і не наповнюються соковитістю. Якщо бадилля уражається дуже сильно, відбувається порушення фотосинтезу і рослина не отримує необхідної кількості корисних речовин, — кажуть експерти.

Фомоз або суха гниль

Каталізатором цієї хвороби є гриб, який вражає коренеплоди і, в деяких випадках, насіння. Пошкоджена тканина покривається темними пікнідами, що сприяють формуванню темних, вдавлених плям. Джерелами інфекції є ґрунт і залишки рослин.

Для того аби запобігти хворобі необхідно видаляти бур'яни, протравлювати насіння фунгіцидами і обприскувати ними посіви.

Церкоспороз

Ця хвороба проявляється у вигляді коричневих плям на листках рослини (конідії).

Перші симптоми з'являються на бічних частинах листя, приводячи до їх скручування. Згодом плями об'єднуються в одну велику формацію, а листок висихає і зморщується, - кажуть експерти.

Додатково поглибити стан рослини може підвищена вологість, через що уражені ділянки додатково покриваються нальотом світло-сірого плану. Позбутися хвороби можна завдяки застосуванню фунгіцидів.

Погода