Пошук

НАН стверджує, що весняна хвиля коронавірусу в Україні може стати національною катастрофою

НАН стверджує, що весняна хвиля коронавірусу в Україні може стати національною катастрофою

У Національній академії наук (НАН) заявляють, що весняна хвиля коронавірусу в Україні може стати не більше і не мменше як національною катастрофою.

Про це повідомив лікар, кандидат біологічних наук, Володимир Галицький з Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, передають Хроніки Обухова з посиланням на Рубрику.

За його словами, наразі хвиля коронавірусу характеризується "суперсприйнятливістю і суперрозповсюдженням", а також великою кількістю важких і летальних випадків.

Контакт із "суперрозповсюджувачем" практично неминуче гарантує інфікування, а без засобів індивідуального захисту така зустріч небезпечна зараженням відразу всього обсягу легень з відповідними наслідками, — говорить він.

За словами Галицького, весняна хвиля вища і стрімкіша, ніж осіння "і може стати національною катастрофою".

Він вважає, що проведення вакцинації може перешкодити стрімкому розвитку коронавірусу в країні.

Щоб зірвати весняну хвилю захворюваності, наразі треба було б вакцинувати вже близько 50-70% населення, проте темпи вакцинації в нас, на жаль, дуже низькі, — сказав Галицький.

Учений уточнює, що весняна хвиля епідемії триватиме до середини травня, а її пік припаде на початок квітня. На піку щоденна кількість нових випадків може сягнути 40 тисяч.

Читайте також: