Навіщо потрібні РоЕ комутатори у системі спостереження?
13:45 29.01.2023

Коли на об'єкті планується впровадження системи відеоспостереження, багато хто забуває про те, що один з основних елементів – це комутатори. Хоча вони представлені в максимально широкому асортименті: https://control.ua/komplektuyushchie/setevoe-oborudovanie/kommutatory/, потрібно пам'ятати про те, що вони відрізняються між собою. І відрізняються цілим рядом критеріїв. Розглянемо докладніше, що таке РоЕ-комутатор, навіщо він потрібний і різновиди.

Що таке РоЕ комутатор?

РоЕ комутатор – це спеціалізований пристрій, який передає інформацію та живить пристрій за допомогою кабелю LAN. Завдяки подібному пристрою є можливість не змінювати інфраструктуру через додавання нових компонентів до системи спостереження. До комутатора можна підключати всі пристрої, які потребують роботи від мережі.

Особливо потрібні комутатори в системах відеоспостереження - незважаючи на масиви даних, подібний пристрій дає можливість передачі всієї інформації.

Переваги використання РоЕ комутатора

Застосування РоЕ комутатора при побудові системи спостереження вдається економити гроші та час. Цьому сприяє тому, що не потрібно прокладати додаткові кабелі. Сам комутатор живиться від стандартної настінної розетки. Електроенергія перетворюється на нижчу напругу і передається за допомогою LAN-кабелю.

Разом з економією грошей та часу, подібне обладнання здатне захистити від заряду надто високу чи низьку потужність. При цьому вони надійні та масштабовані - є моделі від 4 до 48 портів, тому підходять для систем спостереження різного розміру.

Різновиди комутаторів РоЕ

В цілому, можна виділити два основні різновиди комутаторів - це керовані та некеровані. Моделі некерованого типу програмуються безпосередньо виробниками таким чином, щоб не було можливості проводити додаткові налаштування. Для таких комутаторів немає значення, яке обладнання до них підключено – електроенергія передається через кабель мережі.

Керований комутатор – це «розумний» пристрій, який має можливість вносити зміни для проведення налаштування. Користувачі мають можливість віддалено отримувати доступ до системи спостереження. А найголовніше, що подібне обладнання масштабується та безпечно.

Окрема категорія комутаторів для систем спостереження – це РОЕ+. Основна перевага подібних пристроїв – це їхня здатність передавати більше електроенергії, ніж стандартними моделями. Вони можуть передавати напругу до 30 Вт. Це особливо актуально, якщо планується встановлення багатофункціональних камер.

Висновок

Очевидно, що РоЕ комутатор – це не просто бажаний, а обов'язковий елемент. За допомогою подібного обладнання ви можете бути впевненими у повній безпеці пристроїв та їх стабільній роботі. Важливо правильно поставитися до вибору, інакше шанс більше нашкодити обладнанню. Якщо самостійно буде складно вибрати відповідне обладнання, необхідно звернутися за допомогою до фахівців профільного магазину.