НАЗК взялося за будинок Ківи біля Обухова
15:15 06.12.2021
НАЗК взялося за будинок Ківи біля Обухова

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірить факти про проживання народного депутата від фракції «Опозиційна платформа - За життя» Іллі Киви у незадекларованому будинку в Козині Обухівського району.

Про це повідомили «Слово і діло» в НАЗК у відповідь на звернення щодо вказаних фактів, передають Хроніки Обухова.

Як відомо, журналісти Bihus.info повідомили, що Державне бюро розслідувань проводило обшук у Киви в будинку під Києвом, який незадекларований.

Довідково:

  • Вказану нерухомість виставляли на продаж на сайті ріелторів за 850 тисяч доларів.
  • Встановити розташування цього будинку та ідентифікувати його дозволили відеозаписи з обшуків.
  • Відео опублікував колега Киви, нардеп Вадим Рабінович.
  • Там часто можна побачити в кадрі інтер'єр, екстер'єр та прибудинкову територію.
  • Журналісти змогли зіставити відео з оголошеннями про продаж і оренду нерухомості та встановили, що мова йде про триповерховому будинку в Козині біля Києва - у 2020 році його виставили на продаж за ціною 21 млн грн, або ж оренду за 120 тис. грн на місяць.

Площа будинку - 420 кв. м, в ньому вісім кімнат.

При цьому, хоча і Рабінович і Кива на відео не заперечували, що це саме будинок останнього, витрат на його покупку або оренду в декларації нардепа немає. Ідентифікації будинку також допомогло виявлення біля нього автомобіля марки KIA, який зареєстрований на колишнього помічника Киви, йдеться у повідомленні.

Після виходу сюжету журналіст «Слово і діло» надіслав звернення до НАЗК, в якому описав вказані факти в розслідуванні і просив агентство врахувати їх під час повної перевірки нардепа Киви, яка вже здійснюється.

Отже, у разі підтвердження наданої Вами інформації стосовно порушень суб'єктом декларування вимог Закону щодо фінансового контролю у 2020 році, Національним агентством будуть вжиті заходи відповідно до вимог чинного законодавства, – йдеться у відповіді.