Пошук

"Не буду щеплюватися": у світі не було жодного випадку смерті після вакцинації проти коронавірусу

"Не буду щеплюватися": у світі не було жодного випадку смерті після вакцинації проти коронавірусу

У світі не зафіксували жодного випадку смерті після вакцинації проти коронавірусу. Загалом, станом на березень 2021 року у світі ввели більше 268 мільйонів доз.

Про це повідомляє ВООЗ, передають Хроніки Обухова з посиланням на The Village.

Цією заявою ВООЗ відреагувала на те, що в деяких країнах ЄС припиняють щеплення проти коронавірусу вакциною AstraZeneca через побічні ефекти.

Ці країни проводять розслідування, а вакцинацію припинили як запобіжний захід, кажуть у ВООЗ.

Там наголошують, що переваги вакцинації більші, ніж ризики. А тому вакцину AstraZeneca можна використовувати й надалі.

Довідково:

  • У лютому 2021 року ВООЗ включила до переліку вакцин проти COVID-19 для екстреного застосування дві версії препарату AstraZeneca-Oxford. Експерти ВООЗ з імунізації дійшли висновку, що вакцина компанії AstraZeneca й Оксфордського університету відповідає стандартам якості, безпеки й ефективності. Її рекомендували застосовувати людям від 18 років.
  • Серед країн, які призупинили використання вакцини AstraZeneca: Данія, Норвегія, Ісландія, Естонія, Латвія, Литва, Люксембург.
  • Станом на березень 2021 року ВООЗ вивчає побічні ефекти від AstraZeneca. Коли дослідження завершать, результати обіцяють оприлюднити.
  • В Україні з 24 лютого триває кампанія з вакцинації. Щеплення роблять вакциною AstraZeneca виробника Serum Institute India. Поки що це єдина вакцина, яку привезли в Україну.
Читайте також: