Нотаріус допоміг шахраям заволодіти земельними ділянками у Козині

Нотаріус допоміг шахраям заволодіти земельними ділянками у Козині
11:26 08.12.2021
Нотаріус допоміг шахраям заволодіти земельними ділянками у Козині

Столичного нотаріуса судитимуть за допомогу аферистам у привласненні земельних ділянок на 52 мільйони на Обухівщині.

Шевченківський суд Києва помістив нотаріуса під нічний домашній арешт, повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на видання «Судовий репортер».

Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідуються факти підроблення довіреності та шахрайське заволодіння вісьмома земельними ділянками в елітному селищі Козин вартістю майже 51,8 мільйона гривень.

У 2018 році громадянин перед виїздом до США на навчання видав нотаріальну довіреність, якою уповноважив свою знайому вчиняти від його імені правочини з нерухомим майном. Невстановлені особи, дізнавшись про таку довіреність, вирішили підробити її, щоб продати ділянки.

З метою реалізації вказаного злочину, невстановлені зловмисники залучили чоловіка, який повинен був удавати з себе покупця ділянок і жінку, яка грала роль довіреної особи власника і надати при посвідченні договорів-купівлі продажу підроблений паспорт.

За версією слідства, нотаріус, який у березні 2020-го посвідчив продаж ділянок і вніс нові дані до реєстру майнових прав, достовірно знав, що перед ним шахраї. Зокрема, він посвідчив продаж без наявності договорів купівлі-продажу від 06.08.2015 на підставі яких продавець став власником цих земельних ділянок. У подальшому експертиза показала, що підписи довіреної особи власника в документах підроблено. Довірена особа стверджує, що ніколи не зверталась до цього нотаріуса і оригінали документів на ділянки нікому не передавала, - йдеться в повідомленні.

Нотаріуса підозрюють у зловживанні повноваженнями. Повідомляється, що прокурор вимагав помістити нотаріуса під варту з альтернативою застави 51, 8 мільйона гривень, що відповідає вартості проданих ділянок. Але суд вважає, що прокурор не довів, що підозрюваний має намір перешкодити слідству і більш м’який запобіжний захід буде неефективним. Відтак суд застосував домашній арешт з 22:00 год. до 06:00 год. наступної доби на строк 2 місяці.

Погода