Пошук

«Нова пошта» тестово випробувала доставку посилки безпілотником

«Нова пошта» тестово випробувала доставку посилки безпілотником

«Нова пошта» перша в Україні протестувала доставку посилки за допомогою безпілотного літального апарату.

Тестове відправлення посилки здійснили з Києва до Харкова та у зворотному напрямку – всього 480 кілометрів, передають Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Тестова посилка піднялась на висоту 300 метрів о 07:00 з аеродрому «Чайка» (вулиця Авіаконструктора Антонова, 5) і прибула на аеродром «Коротич» (Новий Коротич, Харківська область) о 12:00. У зворотному напрямку посилка вилетить о 14:00 і 19:00 повинна прибути до Києва. Тестове виправляння було здійснено на безпілотному літаку Discovery української компанії «Аеродрон», йдеться у повідомленні.

Компанія планує скоротити час польоту до трьох годин та масштабувати доставку безпілотниками, зробивши її доступною для більшості клієнтів.

Тож як відбувається доставка за допомогою безпілотника?

Посилка з сортувального термінала доставляється прямо на аеродром, де її завантажують у спеціальний відсік безпілотника. Потім вона відправляється по заздалегідь запрограмованому маршруту.

Для посилок такий тип транспортування абсолютно безпечний. У небі БПЛА поводиться, як справжній літак і вміє розпізнавати будь-які перешкоди. Зокрема, безпілотний літальний апарат летить спеціальним маршрутом. В разі непередбачуваних обставин спрацює захисна система, і він має приземлитись. Крім того, за БПЛА стежить оператор, який контролює апарат на випадок небезпечних моментів та може взяти керування на себе.

Наступний тестовий політ запланований до Львова і відбудеться у серпні. «Нова пошта» планує запустити послугу в комерційну експлуатацію вже у 2022 році.

Читайте також: