Пошук

Обухів і забруднення атмосферного повітря: що каже статистика

Обухів і забруднення атмосферного повітря: що каже статистика

За результатами замірів стану атмосферного повітря Обухів увійшов до числа міст, котрі мають явні проблеми з екологією.

Про це свідчать дані "...стану забруднення навколишнього природного середовища на території України за даними спостережень гідрометеорологічних організацій у 2019 році, котрі провела ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені БОРИСА СРЕЗНЕВСЬКОГО, передають Хроніки Обухова.

Згідно з ним

  • У 2019 р. у двох містах було зафіксовано 12 випадків високого забруднення (ВЗ) атмосферного повітря: у Маріуполі (Донецька область) сім випадків ВЗ формальдегідом у травні та червні з максимальною концентрацією 12,2 ГДКм.р. та в Українці (Київська область) п’ять випадків ВЗ оксидом вуглецю з максимальною концентрацією 6,4 ГДКм.р. (для порівняння – у 2018 р. було відмічено три випадки ВЗ оксидом вуглецю у м. Обухів Київської області).
Забруднюючі речовини у повітрі
Забруднюючі речовини у повітрі

Загальний рівень забруднення атмосферного повітря в Україні за ІЗА становив у 2019 р. 8,2 і оцінювався, як високий. Порівняно з попереднім роком він дещо підвищився (було – 7,6) за рахунок зростання середньорічного вмісту формальдегіду.

У таблиці надаються значення індексу забруднення атмосферного повітря у 2019 році для усіх міст України, де проводять спостереження гідрометеорологічні організації.

Згідно з ним, ситуація в Обухові не проста, втім, не катастрофічна, як інколи здається його мешканцям.

Індекс забруднення атмосферного повітря
Індекс забруднення атмосферного повітря

Довідково:

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснена за даними спостережень у 39 містах на 129 стаціонарних постах мережі моніторингу гідрометеорологічних організацій. В атмосферному повітрі визначався вміст 22-х забруднювальних речовин, включаючи вісім важких металів.

Читайте також: