Пошук

Обухівчан попереджають про пташиний грип

Обухівчан попереджають про пташиний грип

Грип птахів – це інфекційне захворювання, викликане вірусами грипу А. Вірус H5N1 – це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів, але іноді й у людей.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на пресслужбу Обухівської РДА.

Ознаки грипу у курей

Клінічні ознаки грипу птиці є мінливими і залежать від вірулентності вірусу, виду, віку, статі птиці, супутніх хвороб, навколишнього середовища тощо.

У курей такі симптоми хвороби:

  • втрата апетиту
  • раптова загибель великої кількості птиці у стаді
  • хвора птиця сидить або стоїть з опущеною головою
  • несуть яйця без шкаралупи
  • сльозотеча
  • набряки в ділянці голови і шиї
  • сонливість, втрата апетиту

Загибель птиці сягає 80–100%.

Перший підтверджений випадок зараження людей пташиним грипом відбувся в Гонконзі у 1997 р., коли штам Н5N1 викликав важке респіраторне захворювання 18 осіб. Віруси грипу птиці можуть інфікувати інші види тварин, а також людей.

Симптоми пташиного грипу у людей

Це може спершу виглядати як звичайний грип; іноді починається з кашлю, потім людина починає задихатися, відмічається біль у м’язах, починається гарячка. Приблизно в половині випадків пташиний грип у людини стається в формі шлункового грипу, з болем у животі, блювотою й розладом шлунку. У разі смерті вона настає здебільшого внаслідок відмови легенів; у приблизно 20 відсотків хворих – від відмови нирок; крім того, в приблизно половини хворих також настає ураження кісткового мозку.

Щоб вберегти птицю, на час міграції диких птахів домашню птицю слід тримати ізольовано, у закритих приміщеннях або вольєрах, не допускати її вигул на гуртових пасовищах, ставках, річках та інших водоймищах, що унеможливить контакт з дикою перелітною та синантропною птицею (горобці, ворони, голуби тощо). При виявленні трупів загиблої птиці негайно повідомляти державні установи ветеринарної медицини. При підозрі захворювання чи загибелі птиці необхідно звертатися до спеціалістів Обухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, - йдеться в повідомленні.

Читайте також:
Читайте також: