Пошук

Обухівчанам нагадали, як допомогти у морози вуличним тваринам

Обухівчанам нагадали, як допомогти у морози вуличним тваринам

Качки взимку проживуть і без допомоги людини, головне їм не заважати. Чого не скажеш про вуличних котиків та песиків.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку "Все про птахів з Ганною Кузьо".

Дикі качки (тобто крижні) є умовними мігрантами. За можливості вони залишаються на водоймах, допоки поверхня води не вкриється кригою. Іноді скупчуються на великих не замерзаючих водоймах, на кшталт водосховищ, великих річок та узбереж. З ними все гаразд і вони не потребують допомоги. Їдять вони безхребетних, рослинність і навіть маленьку рибу - вся ця їжа є у воді, - йдеться в повідомленні.

Якщо ж вам дуже кортить відчути дотик до природи, то пам’ятайте прості правила:

  • жодних батонів, хліба та печива. Птахи з’їдять цю їжу, але у великій кількості вона не є поживною, тим паче корисною. І навіть може призвести до захворювань травної системи та порушення обміну речовин.
  • можете давати качкам зерно - кукурудзу чи пшеницю, наприклад. Також підійдуть пошматовані листки салату та капусти.
  • що точно не потрібне птахам на місцях зимівлі - це сміття у водоймі та турбування. Якщо ваш собака має мисливську жилку і рветься поганяти качок - позбавте його такого задоволення та притримайте на повідку.

В той самий час котикам та песикам у морози вкрай необхідна допомога людей.

Як їм допомогти:

  • тепла вода. У морози вода дуже швидко застигає в мисках, тому необхідно наливати гарячу воду. У такому випадку вона не так швидко замерзне, а тварина зможе хоч якось зігрітися та попити.
  • тепла їжа. Щоб організм кота чи собаки міг витримувати морози, йому необхідна енергія. Ідеальний варіант - погодувати тварину чимось теплим: гаряча каша або залитий гарячою водою сухий корм.
  • тепле укриття. Зробити невелику будку зовсім нескладно - достатньо взяти звичацйну коробку. Ззовні її можна обмотати скотчем, а всередину покласти сіно. Ставити будиночок варто на дерев'яний піддон, щоб холод від землі не йшов всередину. Також пускайте тварин погрітися у під'їзд, аби вони могли поспати та відновити сили.
Читайте також: