Пошук

Обухівчани можуть знайти сімейного лікаря в Інтернеті

Обухівчани можуть знайти сімейного лікаря в Інтернеті

На сайті НСЗУ пацієнти можуть самостійно подивитися, де є найближчий заклад, який підписав договір, які лікарі там працюють і скільки вони мають пацієнтів. Ця інформація допомагає вільно обирати лікаря.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на пресслужбу Обухівської РДА.

Дашборд «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки»)» показує, де найближча аптека, у якій можна отримати ліки, скільки рецептів відпустила аптека та коли погасили останній.

Зараз на сайті НСЗУ 24 дашборди. З їх допомогою пацієнт може дізнатися:

  • які послуги за Програмою медичних гарантій надає будь-який заклад охорони здоров’я, що підписав договір з НСЗУ;
  • де можна укласти декларацію та з яким лікарем;
  • де розташована найближча аптека з Доступними ліками;
  • скільки грошей отримав медзаклад від НСЗУ та за які послуги.

За останній рік дашборди на сайті НСЗУ переглянули 2 млн 400 тис. користувачів, а за останній тиждень – 113 тис.

Більшість дашбордів – 12, стосуються первинної медичної допомоги, у категорії спеціалізованої медичної допомоги – 10 дашбордів. 8 дашбордів показують інформацію щодо Covid-19, а 7 – про «Доступні ліки».

Найпопулярнішим дашбордом за останній час став інструмент який показує, скільки закладів уже подали свої пропозиції, щоб укласти договір з НСЗУ і працювати з 1 квітня за новою Програмою медичних гарантій. На другому місці дашборд, про який уже згадували – «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги». Це один з найкорисніших інструментів, адже дозволяє побачити, з яким лікарем можна підписати декларацію.

Ще один корисний для пацієнта дашборд – «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». Зараз пацієнт не обмежений у виборі медичного закладу. Він може звернутись з електронним направленням туди, де йому зручно. Це може бути медзаклад комунальної або приватної форми власності, або ж лікар, який має власну практику. Головна умова – наявний договір з НСЗУ. Дашборд “про укладені договори” показує, чи надає обраний вами заклад потрібну послугу

Ще один важливий дашборд – «Оплати надавачам медичної допомоги за програмою медичних гарантій». На ньому пацієнт може побачити скільки грошей та за які послуги отримала та чи інша лікарня за договором з НСЗУ. Така інформація допоможе уникнути маніпуляцій про те, що «держава не виділила грошей». Адже отримані кошти заклад у першу чергу має спрямувати на надання безоплатних послуг пацієнтам.

Щодо медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом, на спеціальному дашборді можна побачити перелік лікарень, які госпіталізують таких пацієнтів. Також можна знайти дані щодо залишків ліків, необхідних для боротьби з COVID-19 і які пацієнт може отримати безоплатною. Цей дашборд має назву «Інформація про залишки лікарських засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19».

Для тих пацієнтів, які не мають доступу до Інтернету, є безкоштовний номер 16-77, де також можна отримати інформацію, про те, як обрати лікаря, в якій лікарні отримати послугу та багато іншого.

Читайте також: