Пошук

«Обухівміськвторресурси» забирає сміття у METRO та McDonald's

«Обухівміськвторресурси» забирає сміття у METRO та McDonald's

Щороку один українець викидає в середньому 250-300 кілограмів сміття. Майже все воно потрапляє на полігони або незаконні сміттєзвалища. Лише 3% української вторсировини переробляють. У Євросоюзі нове життя отримує майже половина сміття, у Швеції на перероблення йде 99% мотлоху.

Про це йдеться у розслідуванні Громадського, передають Хроніки Обухова.

Водночас деякі вітчизняні підприємства навіть імпортують сміття з-за кордону, бо їм не вистачає української вторсировини. Наприклад, за даними Міністерства захисту довкілля, у 2020 році Україна імпортувала 1200 тонн пластикових відходів. Це небагато. Та сам факт купівлі закордонного сміття викликає подив, бо українці точно продукують аж задосить пластикового непотребу, йдеться у повідомленні.

Головна причина, через яку він не потрапляє на переробні підприємства, — відсутність якісного сортування побутових відходів, зазначає у своєму дослідженні міжнародна аудиторська компанія PWC.

Рівень рециклювання пластику збільшується в 10 разів (проти схеми змішаних відходів), якщо його збирати окремо, — йдеться у звіті.

Останніми роками великі українські мережі оголосили про старт роздільного збору сміття. 2018-го «Сільпо» запустило проєкт SilpoRecycling. 2020-го контейнери для скла, пластику та паперу з’явилися в мережі NOVUS. Сортувати сміття у своїх ресторанах почав McDonald's.

METRO та McDonald's відповіли, що їхнє роздільне сміття забирає «Обухівміськвторресурси». Ця компанія досортовує непотріб і передає на перероблення, додав автор.

Читайте також: