Пошук

Обухівщина, «Солдатські матері» і "Ніколи знову"

Обухівщина, «Солдатські матері» і "Ніколи знову"

Київська область, Обухівський район, Ржищівська тергромада, с. Балико-Щучинка. В переддень 9 травня у Ржищівському музеї образотворчого мистецтва ім. Івана-Валентина Задорожного розповіли про картину «Солдатські матері» Івана-Валентина Задорожнього 1986 року.

Згідно з повідомленням митець створював роботу на основі розповідей жінок і матерів про військові жахи в селі Балико-Щучинка, передають Хроніки Обухова.

35 років тому, митець створював роботу на основі розповідей жінок і матерів про військові жахи в селі Балико-Щучинка, Ржищівська МТГ, Київська область. Матері невизначеного віку від горя втратили відчуття часу. Їх всіх об’єднувала на той момент єдина ціль – знайти сина, чоловіка, брата серед полеглих на полі битви, йдеться у повідомленні.

Мільйони українських матерів відчувають сьогодні те, що зобразив на своєму полотні художник майже 35 років тому.

Хтось закриває своїм тілом немовля, хтось рятуючи життя полишає території України, хтось шукає вісточки про близьких в полоні, чи з окупованих територій. Хтось здає тести на ДНК щоб опізнати загиблих із братської могили. А хтось тихо ходить і молиться, щоб вищі сили врятували сина, чоловіка, брата, щоб побачити їх живими, додали в музеї.

Читайте також: