Пошук

Обухівські лікарі нагадали про небезпеку поліомієліту

Обухівські лікарі нагадали про небезпеку поліомієліту

Українцям загрожує ще одне небезпечне інфекційне захворювання - поліомієліт. Батьків закликають вакцинувати дітей.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на пресслужбу Обухівської РДА.

У 2021 році в Україні зареєстрований спалах поліомієліту. За інформацією директора Обухівської районної філії ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ України» А.Власенко, лише 73,3 % дітей віком до одного року отримали три дози обов’язкової вакцини проти поліомієліту. Тому ризик поширення захворювання - високий.

Щоб зупинити поширення вірусу і сформувати «колективний імунітет» повинно бути вакциновано щонайменше 95% дітей. Кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина може захворіти на поліомієліт і залишитись інвалідом з паралічами кінцівок на все життя. Великий прошарок нещеплених дітей – благодатне середовище для появи циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу тип.2, - розповідають лікарі.

Профілактика поліомієліту - щеплення як єдиний альтернативний метод попередження захворювання.

При поліомієліті відсутнє специфічне лікування, захворювання протікає важко, є небезпечним для життя та спричиняє інвалідність.

Як захиститися від поліомієліту?

Згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні діти у віці до 6 років повинні мати вакцинальний комплекс (4 дози) щеплень вакцинами для поліомієліту, з них 2 дози інактивованої (ІПВ) та 2 дози оральної поліомієлітної вакцини(ОПВ). Під час проведення масової кампанії вакцинації не відмовляйтесь від щеплень, захистіть своїх дітей! Лікування поліомієліту відсутнє!, - закликали лікарі.

Читайте також: