Обухівський район: на еко-станції розповіли про виробництво біовугілля

Обухівський район: на еко-станції розповіли про виробництво біовугілля
10:34 09.12.2021
Обухівський район: на еко-станції розповіли про виробництво біовугілля

Що робити з хмизом, який наростає кожен рік, як на дріжджах?

Про це розповіли на екологічній дослідній станції в с. Балико-Щучинка Ржищівської ТГ Обухівського району.

Замість просто спалювати його, щоб позбутись, пропонуємо саме з хмизу робити біовугілля. Виявляється, якраз із тонких гілок виходить ідеального розміру вугілля для біочару!

Хмиз мусить висхнути: це запорука успіху та відсутності диму. Можна випалити таке вугілля в залізній бочці, або навіть просто в ямі. Єдине, що діставати з ями буде не дуже зручно, і є ще в ній проблеми з доступом кисню. Так ось, ми радимо використовувати піч або хоча б бочку. Відкриємо секрет: для кування в кузні Богдан Попов у металевій бочці переробив тонни вугілля.

Далі про процес випалу. Сухі гілки потрібно лише подрібнити, щоб їх можна було покласти в бочку або в вашу піч. За допомогою спеціальної печі можна підвищити ефективність, швидкість та об'єм отриманого вугілля. Для випалу біочару ми пропонуємо оренду або придбання печі власної розробки, розповіли на станції.

Довідково:

  • Екологічна дослідницька станція “Глибокі Балики” є першим громадським екологічним центром такого типу в Україні і, можливо, у Східній Європі.
  • Вона обслуговує локальну Ржищівську громаду з метою забезпечення науково обґрунтованої інформації про стан локальних екосистем та навколишнього середовища, їхнього захисту, а також розробки стратегій сталого розвитку громади, що не шкодить місцевому біорізноманіттю. Важливою метою проекту є створення на рівні громади стандартної екологічної служби, такої як поліція, пожежна охорона, бібліотека, лікарня, яка може бути відтворена у інших громадах та локаціях.
  • Ідея станції полягає у тому, щоби вона належала до місцевої громади та підтримувалась нею. Це є наукова резиденція, де можуть перебувати і працювати дослідники та науковці (як академічні так і аматори) з метою створення наукових продуктів, необхідних для забезпечення сталого розвитку в місцевому плануванні, а також захисту біорізноманіття та стійкості екосистем. Практичний досвід, отриманий від діяльності Екологічної Станції “Глибокі Балики” може бути використаний, для того, щоби відтворити подібну станцію десь в іншому місці в світі в якійсь іншій локальній громаді.