Обухівський район: на еко-станції розповіли як зробити субстрат для грунту

Обухівський район: на еко-станції розповіли як зробити субстрат для грунту
12:05 11.12.2021
Обухівський район: на еко-станції розповіли як зробити субстрат для грунту

На Екологічній Дослідницькій Станції "Глибокі Балики", що розташована в селі Балико-Щучинка Ржищівської ТГ Обухівського району розповіли як приготувати так званий "біочар".

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на сторінку станції.

Продовжуємо розповідати, як зробити з деревного вугілля суперсубстрат для вашого ґрунту! Цей субстрат утримує вологу у ґрунті навіть у най посушливі часи. А ще його можна зарядити корисними речовинами. Називається він "біочар" або ТерраПрета, тобто "Чорна земля", розповіли на станції.

То як його зробити?

Процес зарядження деревного вугілля задля створення з нього біочару або терра-прета – питання, що вже кілька десятиріч вивчається в західних країнах. Вашій увазі пропонуємо німецьку статтю, яка розміщена на сайті ЕкоСтанції в українському перекладі.

Коротко, кількома словами:

  1. Заряджаємо вугілля якісним компостом. Змішуємо вугілля та компост 1:1, зволожуємо в достатній кількості та регулярно перемішуємо. Термін – приблизно 2 тижні.
  2. Заряджаємо вугілля гноєм худоби. Пропонуємо робити це шарами просто в підготовленому ґрунті із дотриманням певних правил комбінування вугілля, гною, соломи, ґрунту тощо.
  3. Замочування біовугілля рідким мінеральним добривом або органічним (рідкий гній із сечею). В цьому процесі теж є певні нюанси, які варто знати.
  4. Зарядження деревного вугілля бактеріями Бокаші. Замість них можна використовувати розсіл квашеної капусти чи ще щось, що має високу кількість молочнокислих бактерій. А заряджати необхідно підготовану суміш із вугілля, гною, соломи та свіжої мульчі. Суміш обприскують рідиною та герметизують під гнітом. Усю масу необхідно вчасно перемішувати.

Тільки вже заряджене біовугілля вноситься на поверхню ґрунту. Якщо залишити його просто неба, переміщення його в ґрунт хробаками займе певний час.

Довідково:

  • Екологічна дослідницька станція “Глибокі Балики” є першим громадським екологічним центром такого типу в Україні і, можливо, у Східній Європі.
  • Вона обслуговує локальну Ржищівську громаду з метою забезпечення науково обґрунтованої інформації про стан локальних екосистем та навколишнього середовища, їхнього захисту, а також розробки стратегій сталого розвитку громади, що не шкодить місцевому біорізноманіттю. Важливою метою проекту є створення на рівні громади стандартної екологічної служби, такої як поліція, пожежна охорона, бібліотека, лікарня, яка може бути відтворена у інших громадах та локаціях.
  • Ідея станції полягає у тому, щоби вона належала до місцевої громади та підтримувалась нею. Це є наукова резиденція, де можуть перебувати і працювати дослідники та науковці (як академічні так і аматори) з метою створення наукових продуктів, необхідних для забезпечення сталого розвитку в місцевому плануванні, а також захисту біорізноманіття та стійкості екосистем. Практичний досвід, отриманий від діяльності Екологічної Станції “Глибокі Балики” може бути використаний, для того, щоби відтворити подібну станцію десь в іншому місці в світі в якійсь іншій локальній громаді.
Погода