Пошук

Обухівський район: у Кагарлику розповіли про жертв репресій

Обухівський район: у Кагарлику розповіли про жертв репресій

Київська область, Обухівський район, Кагарлицька тергромада. Місцеві музейники розповіли про репресії на Кагарличчині, що мали місце в історії Краю.

Про це йдеться на сторінці закладу, передають Хроніки Обухова.

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, йдеться у повідомленні.

Репресії охопили всі категорії населення Кагарличчини. Це були прості працівники промислових підприємств, колгоспники, одноосібники, керівні кадри колгоспів, священники, представники інтелігенції. Ось кілька прикладів.

  • Вашека Сидір Йосипович, 1911 р. н. українець, уродженець і житель м. Кагарлика, тимчасово не працював, засуджений в 1938 році до розстрілу. Реабілітований у 1958 року.
  • Старенький Степан Юхимович, 1911 р. н. українець, уродженець і житель с. Жовтневе, ( Зелений Яр) колгоспник, засуджений у 1937 році до десяти років позбавлення волі. Реабілітований в 1959 року.
  • Шаповал Петро Васильович, 1883 р. н., українець, уродженець м. Кагарлик, житель с. Переселення, робітник, засуджений в 1937 році до десяти років позбавлення волі. Реабілітований 1989 року.
  • Шандренко Олексій Карпович , 1909 р. н. , українець, уродженець і житель с. Шпендівка, військовослужбовець, засуджений в 1933 році до трьох років заслання. Реабілітований 1989 року.
  • Шестопал Іван Степанович, 1899 р. н. , українець, уродженець і житель с. Стайки, учитель, засуджений в 1937 році до розстрілу. Реабілітований 1965 року.

За попередніми даними у списку реабілітованих з Кагарличчини нараховується 864 громадяни. Потрібно відзначити, що цей список ще не повний. Робота по виявленню засуджених і реабілітованих продовжується, додали в музеї.

Читайте також: