Пошук

Обухівський район: Управління туризму КОДА "знайшло" об'єкт, котрого немає

Обухівський район: Управління туризму КОДА "знайшло" об'єкт, котрого немає

Управління туризму Київської обласної державної адміністрації "знайшло" дольмени в селі Хохітва Богуславської ТГ Обухівського району.

Своєї "знахідкою" чиновники поділилися в досить містифікуючому і, безумовно, антинауковому стилі. Попри відсутність інформації про це в наукових джерелах, відсутності дольменів на цій території, зокрема і низку критичних коментарів від місцевих дослідників, в цілому, передають Хроніки Обухова.

Загадкові споруди древніх цивілізацій - дольмени, що знаходяться в нацпарку Хохитва (або Хохітва).

За інформацією чиновників "Дольмен на Київщині був виявлений шукачами таємниць, які організували до нього ціле паломництво".

Немає спільної думки серед вчених, які саме цивілізації і з якою метою зводили ці споруди. Більшість дольменів побудовано з кварцового пісковика. Кристали кварцу мають властивість п'єзоефекту: механічна енергія за їхньою допомогою здатна перетворюватися на електричну, а електрична в механічну. З цього деякі дослідники зробили висновок, що дольмени можуть бути "кам'яними комп'ютерами" древніх цивілізацій.

Цікаво, що різні народи мають свої повір'я про те, що люди похилого віку можуть вкладати свою мудрість в дольмен, а молоді витягувати її звідти. Існує багато народних обрядів, пов'язаних з дольменами.

А ще, ходить думка, що біля них людині краще чути голос вищих духовних сил, які допомагають у розв'язанні проблем зі здоров'ям, матеріальним достатком, створенням сім'ї. А знаходження біля так званого «місця сили» робить людину більш мудрою, розповіли в КОДА.

Втім, подібне позанаукове трактування викликало обурення у читачів.

По-перше, це граніт. Ніяких тут "кам'яних комп'ютерів" немає. По-друге, це ніякі не дольмени. Для чого розраховувати матеріали на невігласів та ідіотів?, пишуть одні.

Взагалі то в Хохітві не кварцові пісковики, а граніти. Різницю розумієте? Хай туристи, чи навіть гіди придумують дольмени на кожному кроці. Але не гоже державній структурі популяризувати туристичні локації на підставі сумнівних першоджерел. Хохітва й так цікава для туризму. А стосовно визначення "дольмени" варто хоча б Вікіпедію переглянути, додають інші.

Читайте також: