Обухівський районний суд дав по 11 років поліцейським, котрі згвалтували жінку

Обухівський районний суд дав по 11 років поліцейським, котрі згвалтували жінку
10:44 25.05.2023
Обухівський районний суд дав по 11 років поліцейським, котрі згвалтували жінку

Засуджено 2 експравоохоронців, які протягом 2020 року систематично катували людей у Кагарлицькому відділенні поліції

Обухівський районний суд визнав винними двох колишніх співробітників Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу ГУ Національної поліції в Київській області у катуванні, насильницькому зникненні та зґвалтуванні (ст. 127, ст. 146-1, ст. 152 КК України), - йдеться у повідомленні офісу Генпрокурора, передають Хроніки Обухова.

Публічне обвинувачення здійснювали прокурори Офісу Генерального прокурора.

За принципової позиції прокурора суд призначив ексначальнику кримінальної поліції та оперуповноваженому покарання у вигляді 11 років позбавлення волі.

Прокурори у суді довели, що зазначені службові особи катували та незаконно утримували людей, - йдеться у повідомленні.

  • У травні 2020 року правоохоронці застосували тортури до жінки, яку викликали до відділення поліції як свідка. Вдягали на неї протигаз, кайданки та стріляли із табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтували постраждалу.
  • Слідство виявило низку випадків катувань у зазначеному відділку. Того ж місяця іншого потерпілого били та катували для отримання зізнання.
  • Крім того, у січні 2020 року обвинувачувані, з метою отримання визнавальних показів за ймовірне вчинення крадіжок, наносили двом потерпілим тілесні ушкодження, вивозили їх у багажнику за околиці міста, катували електричним струмом. Після цього прикували кайданками до батареї в коридорі, де потерпілі перебували до наступного дня.

Під час досудового розслідування було допитано усіх потерпілих та свідків обвинувачення, досліджено всі докази сторони обвинувачення та докази сторони захисту.