Пошук

Обухівській школі можуть присвоїти ім'я загиблого на Донбасі бійця

Обухівській школі можуть присвоїти ім'я загиблого на Донбасі бійця

Мешканці Обухова пропонують присвоїти Академічному ліцею № 5 Обухівської міської ради імені загиблого героя АТО-ООС старшого лейтенанта Національної гвардії України Маркова Олександра.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на текст петиції.

- Відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій" і з метою увіковічнення пам’яті почесного громадянина міста Обухова Олександра Маркова, який героїчно загинув у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил, а також для патріотичного виховання молоді, громада міста пропонує Обухівській міській раді присвоїти Академічному ліцею № 5 Обухівської міської ради імені загиблого героя АТО-ООС старшого лейтенанта Національної гвардії України Олександра Маркова, - йдеться у повідомленні.

Олександр Марків був випускником цього навчального закладу, де навчався з 1-го по 11 клас. За свідченнями учителів, які навчали Олександра, а також його друзів, знайомих та бойових побратимів Олександр Марків був неординарною особистістю, з юних років відзначався високими моральними принципами, особливим почуттям справедливості, національною свідомістю, любов’ю до України та її історії, брав участь у діяльності патріотичних організацій, організацій з історичних реконструкцій подій боротьби за Українську державу у 1917-1921 та періоду діяльності УПА.

Обухівській школі можуть присвоїти ім'я загиблого на Донбасі бійця
Обухівській школі можуть присвоїти ім'я загиблого на Донбасі бійця

Саме тому Олександр у часи новітніх великих випробовувань для України опинявся у самому вирі боротьби, де він уже не грав роль героїв історії, а сам став героєм нового часу. Олександр брав активну участь у Революції Гідності 2013-2014 рр.

З початком військової агресії Росії на Сході України Олександр Марків пішов добровольцем до лав Збройних Сил України і брав участь у найбільш напружених боях в зоні проведення АТО 2014-2015 рр. у складі підрозділів 72-ї механізованої бригади Чорних Запорожців. Після повернення додому Олександр згодом пішов добровольцем до лав бригади швидкого реагування Національної гвардії України

У 2016-2019 рр. до дня своєї загибелі Олександр Марків брав участь у Операції Об’єднаних Сил на Сході України.

У своєму останньому бою 27 вересня 2019 року Олександр Марків за свідченнями його бойових побратимів та командувача бригади виявив ініціативу виконувати небезпечне завдання по корегуванню вогню у відповідь на ворожий снайперський обстріл та наступної артилерійської дуелі.

Його смерть в цьому бою за свідченнями очевидців врятувала життя його бойовим товаришам.

У Олександра залишилися дружина та малолітній син.

- Присвоєння Академічному ліцею № 5 імені Маркова Олександра матиме важливе значення для історії та культури нашого міста, а також для виховання нашої молоді на традиціях нашої героїчної історії та прикладу жертовного служіння своїй державі. Історія пишеться сьогодні кров’ю найкращих синів України, - додали автори петиції.

Читайте також:
"Los Angeles Times" присвятив статтю загиблому на Донбасі бійцю з Обухова