Пошук

Частині Обухова можуть відключити тепло: населення не платить за спожитий газ

Частині Обухова можуть відключити тепло: населення не платить за спожитий газ

НАК «Нафтогаз України» повідомляє про ризик припинення газопостачання з 1 лютого 2020 р. 37 виробників тепла, які не виконують вимоги щодо розрахунків для отримання газу в межах ПСО. Серед них - ТОВ ТЕПЛОЕНЕРГОПОСТАЧ, борги котрого наближаються до 1 мільйона гривень.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на прес-службу Нафтогазу.

- Неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів в 30 містах в опалювальний період. Компанія письмово повідомила ці підприємства про необхідність проведення термінових розрахунків для уникнення припинення газопостачання, - йдеться у повідомленні.

За оперативними даними, станом на 23 січня 2020 р., таким підприємствам теплоенергетики для продовження отримання газу з 1 лютого в рамках ПСО необхідно сплатити понад 454,4 млн гривень (з урахуванням вартості газу, спожитого у грудні 2019 р.). Нагадаємо, що відповідно до умов укладених договорів постачання природного газу, остаточний розрахунок за газ, спожитий у грудні 2019 р., має бути здійснений до 25 січня.

Довідково: урядова постанова № 867 передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є:

  • підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства;
  • виконання хоча б однієї з умов нижче:

- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (без урахування штрафних санкцій); або

- укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ у рамках реалізації Закону України від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»; або

- погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

У всіх інших випадках Нафтогаз не має правових підстав для постачання газу тепловиробникам та підписання з ними актів передачі-приймання газу на пільгових умовах.

Читайте також:

В Обухові, як відомо, ці функції поклвадені на ТОВ ТЕПЛОЕНЕРГОПОСТАЧ, приватне підприємство, діяльність котрого полягає у

Постачанні пари, гарячої води та кондиційованого повітря.

Крім того, підприємство займається такими видами діяльності, як:

  • Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування
  • Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.
  • Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна
  • Виробництво електроенергії
  • Торгівля електроенергією.

Станом на сьогодні борг підприємства перед "Нафтогазом" - 919 770,08, неробхідна мінімальна сума - 772 459,12.

Ймовірно, в першу чергу вищеозначена проблема торкнеться мешканців мікрорайону "Лікарня".

Коментарі