Пошук

Оточення Януковича незаконно намиває пісок на Обухівщині

Оточення Януковича незаконно намиває пісок на Обухівщині

Діяльність Київського річкового порту лише частково пов'язана з перевезеннями Дніпром - левову частину грошей власники підприємства "піднімають" за допомогою різних тіньових схем з видобутку піску.

Про це йдеться у матеріалі "Апострофа" "Кримінальна "Дюна": хто стоїть за піщаним бізнесом у столиці", передають Хроніки Обухова.

Як зазначають автори статті, акції ПрАТ "Київський річковий порт" через мережу компаній належать нардепу від ОПЗЖ Нестору Шуфричу та ексглаві Держкомпідприємництва часів Януковича Михайлу Бродському. Ще у 1996 підприємство отримало спецдозвіл на користування надрами, а саме: на видобуток піску у Ново-Українському родовищі в Обухівському районі Київської області. Але коли настав час його продовжувати, то почались проблеми. У 2016 році Держгеонедра не продовжили дозвіл "Київрічпорту", що спричинило судові розгляди.

Пісок відвантажується з порушенням законодавства без дозвільних документів та договору оренди ділянки розміром понад 700 га. Виходить, що ринок піску в Україні контролюється людьми з оточення Януковича, - наголошував у 2019 році нардеп Віталій Купрій, який звертався до ГПУ з вимогою розібратися у законності користування родовищем.

Після судових розглядів у липні 2021 року Верховний суд скасував постанови судів про необхідність продовження спецдозволу N 672 від 5.11.1996, на видобуток піску Річпортом. Проте рішення Верховного суду не виконується Держгеонадрами і дані до системи про недійсність спецдозволу не вносяться. Річпорт продовжує незаконний видобуток піску.

Читайте також: