Пошук

Озеро Фейхоа та Мар’їна гірка: що подивитись в Обухові

Озеро Фейхоа та Мар’їна гірка: що подивитись в Обухові

А Ви знали, що для того, щоб побачити щось нове, не обов'язково витрачати купу грошей та їхати багато кілометрів? Місцевий туризм є досить перспективним напрямком, особливо в часи пандемії. Наприклад, під Києвом також є Карпати - Обухівські. А для того, щоб побачити на власні очі озеро з екзотичною назвою Фейхоа (воно ж "Глинянка", "Зелене озеро", прим. авт.), перлину Обухова, достатньо проїхати від Києва пів години.

Долина, в якій розташоване місто і його околиці, має дуже красиву природу, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Телеграм-канал Туди-сюди.

Топові місця біля Обухова на Київщині, які варто відвідати:

Гора Педина

  • Найвідоміша гора Обухова – тут часто пікнікують, зустрічають сонце. З неї відкривається вид на стару частину міста і смарагдове озеро у глиняному кар’єрі. Колись тут було городище.

Озеро Фейхоа (або Глинянка, Зелене озеро)

  • Під горою є досі діючий кар’єр, місцями заповнений водою смарагдового кольору. Колір води завдячує глині в кар’єрі, люди купаються, хоча є знаки “Заборонено”. Не зважаючи на активні роботи у кар’єрі, Фейхоа є одним з найбільш відвідуваних рекреаційних точок Обухова.

Обухівські Карпати

  • Це надзвичайно атмосферне урочище за 10 хв пішки від гори, яке приховане від людських очей. Тут багато хвойних дерев. Можна класно помедитувати наодинці.

Гора Мар’їна гірка

  • З гори відкривається вид на село Нещерів і стародавній Спасо-Преображенський монастир. Крім них також видно Київ і Трипілля. Неподалік є Нещерівське лісове озеро, а на самій горі сліди від зарубинецького городища, а можливо і могильника з капищем.

Гора Козарів Шпиль

  • Недалеко Мар’їної гірки, в долині річки Кобрина. Тут ще не до кінця розвідане ще одне зарубинецьке городище (або могильник чи капище). З гори видно місто і куполи церкви Обухова. Саме на цій горі міг мешкати легендарний засновник міста Обух. Також тут є частина Зміїних валів, черняхівські могильники, городище Київської Русі.
Читайте також: