Пошук

Пандемія СOVID-19, Обухів і ринок праці: де шукати роботу?

Пандемія СOVID-19, Обухів і ринок праці: де шукати роботу?
PR Публікація розміщена на правах реклами

В країні – пандемія, за вікном – осінь, на ринку праці – стагнація. Для чистоти експерименту варто відзначити, що подібна ситуація стосується практично всієї планети. Ймовірно, перший раз за всю її історію.

У світі

Так, згідно з прогнозами Міжнародної організації праці корона криза може призвести до скорочення щонайменше 25 мільйонів робочих місць. Безумовно, ця тенденція не омине український ринок, котрий, втім, потрохи оговтується і пристосовується до нових умов.

Про це свідчить статистика, згідно з котрою кількість офіційно зареєстрованих безробітніх в Україні росла протягом весни-більшої частини літа, а лише з серпня почала втрачати спровоковану епідемією швидкість.

В Україні

В цілому, згідно з інформацією із відкритих джерел статус безробітного від початку карантину отримали біля 432 тисяч чоловік. Це, в свою чергу, на цілих 67% більше ніж за аналогічний період торік.

Власне кажучи, серед безробітних як представники «офісних» професій, так і більш простіших. У вересні їх кількість перестала рости, але чи свідчить це про стабілізацію ринку в цілому і ринку праці, зокрема?

Можливо, з огляду на ніби-то поступове і щоправда, візуально майже не фіксоване відновлення економіки. Принаймні, на цьому наполягає Держстат. Ймовірно, справжня ситуація відрізняється від офіційно декларованої. Втім, це вже інше питання.

В Обухові

Питання, котре цікавить нас полягає у тому, що робити Обухову, відсотків 30-40% котрого прив’язані до ринку праці у Києві?

  • Перше, як добиратися до столиці в умовах карантину і періодичних обмежень на міжміські перевезення?
  • Друге, як і де шукати роботу в місті, котре традиційно скептично ставиться до державних центрів зайнятості?

Відповідь на перше питання дали перебіг епідемії і адаптація до нього. Згідно з їх результатами, як це не дивно, пересування по міжмісту, зокрема, дорога до Києва стали значно комфортнішими ніж до цього. Відкиньмо фактор маски і на виході ми отримаємо напівпорожню (за рахунок відсутності стоячих) маршрутку, котра, знову-таки, не зупиняється біля «кожного стовпа». Дивно, але саме коронавірус привів послуги місцевого перевізника до стану, котрий до цього вимагали обухівці.

Що стосується відповіді на друге питання, містяни не дуже довіряють державним органам і не біжать до місцевого центру зайнятості. Причин подібного явища кілька, одне з них – наявність зручних онлайн-сервісів, здатних задовільнити інтерес будь-якого пошукача в будь-якій галузі. Без черг, бюрократії, паперів, дещиці приниження, психологічного дискомфорту і тому подібних супровідних явищ.

Приміром, такі як GRS (https://grc.ua/), переваги котрих очевидні:

  1. Масштабна база (85 тисяч компаній, більше 10 000 вакансій).
  2. Оперативна доступність в будь-який час до вакансій по будь-якому напрямку.
  3. Відсутність потреби у спілкування з посередником (служба зайнятості), а відтак, економія на душевному спокої.
  4. І головне – адаптація до специфіки обухівського шукача роботи, а саме – географічна прив’язка до Києва. В GRS вона зафіксована в окремому, «київському» розділі вакансій (https://kiev.grc.ua/).

Хочеш працювати у Києві – шукаєш у Києві.

Хочеш по-спеціальності – шукаєш по своїй.

Боїшся заразитися і уникаєш людей – є вакансії для віддаленої роботи.

Звичайно, в житті все складніше і реальний пошук не завжди дає швидкі результати. Вім, головне інше – ним можна займатися хоч цілий день, дома, в «теплі-добрі», фізично комфортно і психологічно спокійно.

  • Можливо тому, що онлайн-сервіси з пошуку роботи органічно реагують на потреби ринку і відсіюють вакансії «для галочки».
  • Можливо тому, що їх завдання – знайти Вам роботу, а не відбутисвій робочий день.
  • А можливо і тому, що ринок праці у 21 столітті вимагає нових, більш технологічних і прогресивних підходів до свого заповнення. Таких, як спеціалізовані мережеві біржі з пошуку роботи.
Читайте також: