Пошук

Паперові та фотошпалери – чим вони особливі?

Шпалери можуть стати стильною та практичною прикрасою для стін. Вибираючи їх, бажано звертати увагу як на дизайн, так і на особливості конструкції. Саме від цього залежатимуть характеристики покриття й те, наскільки довговічним воно виявиться. Зручно, що легко у Львові купити 3д шпалери, які чудово зарекомендували себе. Це можливість створити оригінальний інтер’єр відповідно до ваших уподобань.

Особливості фотошпалер

Цей вид шпалер виготовляється з різних матеріалів. Шпалери 3д бувають вінілові, паперові та флізелінові. Порівнюючи їх, можна спостерігати певні відмінності у якості зображення, проте незначне. В мережі салонів декору "Ваш Інтер'єр" 3д шпалери представлені дуже різноманітні. Можна підібрати як гладкі варіанти, так і рельєфні, з певною текстурою.

Найчастіше на 3д шпалерах зображено:

 • пейзаж (якщо поклеїти таке покриття, можна візуально розширити простір);
 • макрознімок (це стильний вибір для сучасних приміщень);
 • орнаменти (такі зображення містять і доволі звичайні візерунки, і імітацію різної обробки стін).

Фотошпалери мають такі переваги:

 • Цікавий дизайн, який можна замовити, орієнтуючись на свій смак;
 • Можливість створити візуальні ефекти (розширити приміщення, додати простору);
 • Довговічність покриття – це можливо завдяки особливим барвникам і особливостям конструкції.

Якщо ви вирішили купити шпалери 3д, зважайте на те, що потрібно бути дуже акуратними, приклеюючи їх. Все для того, щоб частини зображення мали ідеальні стики – і зрештою складали повноцінний малюнок. Також краще вибирати нейтральну тематику, яка залишиться актуальною навіть через кілька років. Адже можливо таке, що з часом фотошпалери набриднуть – і доведеться змінювати покриття стін. Це особливо стосується дитячих кімнат, коли з дорослішанням малеча швидко змінює свої вподобання.

Чим особливі паперові шпалери?

Цей варіант вважається класичним. Такі шпалери виготовляють із паперу й волокон целюлози. Є 2 основні види:

 1. симплекс (1 шар) – вони дешеві, та не такі надійні, як подвійні;
 2. дуплекс (2 шари) – більш міцні та бувають із рельєфним покриттям.

Паперові шпалери мають багато варіантів дизайну. Це може бути як панно, так і класичні стримані візерунки різних кольорів. А через те, що покриття має у складі целюлозу, можна надрукувати на них зображення навіть фотографічної якості.

Переваги паперових шпалер:

 • Невисока ціна. Це один із найбільш доступних варіантів для оформлення стін;
 • Практичність. Завдяки целюлозі покриття є повітропроникним, тому стіни здатні «дихати»;
 • Екологічність. Шпалери цілком безпечні для здоров’я людей і тварин, адже у їхньому складі відсутні шкідливі речовини.

Головне, обережно клеїти паперові шпалери, щоб вони не забруднились і не подряпались. Із цих же причин важливий дбайливий догляд. Через те, що целюлоза здатна вбирати вологу, краще уникати таких шпалер на кухні та в інших приміщеннях із підвищеним рівнем вологи.

Зважайте на ці особливості, щоб вибрати оптимальне покриття для стін того чи іншого приміщення. Компанія «Ваш інтер’єр» має багато різноманітних варіантів, які відрізняються дизайном, матеріалами та ціною. Ви можете проконсультуватися онлайн на сайті, щоб разом зі спеціалістами підібрати найкраще рішення.

Читайте також: